Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
Diabēta parametru uzskaite
Diabēta pacienta elektroniskā paškontroles dienasgrāmata

Informācija lietotājam

Kāpēc mēs iesakām lietot elektronisko diabēta paškontroles dienasgrāmatu?

Dienasgrāmatas aizpildīšana datorā var Jums sniegt papildus iespējas. Jūs, piemēram, varēsiet viegli novērtēt savus glikēmijas rādītājus atšķirīgos laika posmos – pirms ēdienreizēm, pēc ēdienreizēm, naktī. Tas Jums palīdzēs novērtēt, vai insulīna devās un diētā būtu jāizdara izmaiņas. Jūs varēsiet izdrukāt datu apkopojumu par noteiktu laika posmu un, ja nepieciešams, nosūtīt šos datus pa faksu vai e-pastu savam ārstam, iepriekš iekopējot Word failā.

Kas jādara, pirms uzsākat lietot elektronisko paškontroles dienasgrāmatu?

Atrodiet iaptieka mājaslapā sadaļu Mani dati un izvēles! Aizpildiet visas ailītes! Ailītēs pie ēdienreizēm atzīmējiet laiku, kad ēdat!

Ailē “Nakts ēdiens” ierakstiet laiku, kad ēdat uzkodu pirms gulētiešanas (ja tāda paredzēta Jūsu diētas plānā).

Iezīmējiet ailīti “Ņemt vērā starpēdienreizes”, ja vēlaties, lai starpēdienreizes tiktu ņemtas vērā, vērtējot glikēmiju. (piemēram, lai pēc 2.brokastīm glikēmija tiktu vērtēta kā glikozes līmeni pēc ēšanas).

Atzīmējiet, kādu glikozes līmeni asinīs uzskatāt par normālu (atbilstoši saviem uzskatiem vai arī – pēc vienošanās ar ārstu).

Nobeidzot datu ievadīšanu, klikšķieniet uz pogas “Saglabāt savus datus”! Tagad varat uzsākt lietot savu elektronisko diabēta paškontroles dienasgrāmatu! (Ja jūsu dati mainās, piemēram, brokastu laiks uz atvaļinājuma mēnesi pārcelts uz laiku 10.00-12.00, neaizmirstiet veikt izmaiņas sadaļā “Mani dati un izvēles”!)

Kā pareizi ierakstīt diabēta paškontroles datus?

Dienasgrāmatas atrodas iaptiekas sadaļā – Diabēta pacientiem (nākotnē - Diabēta paškontroles dienasgrāmata). Uzklikšķiniet uz šīs sadaļas!

Jūs redzēsiet tabulu. Elektroniskajā diabēta paškontroles dienasgrāmatā savus paškontroles datus Jums jāievada tabulā “Diabēta parametru uzskaite”. Tabulas augšdaļā izvēlaties datumu.

Pirmajā stabiņā ir norādītas diennakts stundas.

Otrajā stabiņā ierakstiet savus glikēmijas rādītājus – pretī attiecīgai stundai, kas mērījāt glikēmiju. Ja Jums bija hipoglikēmija, ierakstiet attiecīgā stundā zemu glikozes līmeni asinīs (!!!), lai dators to uzskaitītu un Jūs varētu novērtēt, ka, piemēram, pēc brokastīm Jūsu glikēmija bieži ir zemāka par normu.

Trešajā stabiņā “Bolus” ierakstiet īslaicīgas darbības insulīna devu – pretī tai stundai, kad ievadījāt insulīnu.

Ceturtajā stabiņā “Basal” ierakstiet ilgstošas darbības insulīna devu – pretī tai stundai, kad to ievadījāt.

Piektajā stabiņā “MV” ierakstiet maizes vienību skaitu – pretī tai stundai, kad ēdāt.

Sestajā stabiņā “H” – ielieciet ķeksīti, ja bijusi hipoglikēmija.

Septītajā stabiņā Jūs varat mainīt fiziskās slodzes intensitāti. Pieņemsim, ka visu dienu Jūsu fiziskā slodze ir vidēja, bet 17.00-18.00 fiziskā slodze ir smaga. Šādā gadījumā nomainiet fiziskās slodzes vērtējumu pretī 17.00 un 18.00!

Astotajā stabiņā “Ketonvielas” – ierakstiet ketonvielu daudzumu asinīs!

Lai saglabātu ievadītos datus, klikšķiniet uz pogas “Saglabāt savus datus”!

Jūs varat ievadīt arī datus par vairākām dienām vienlaicīgi, izvēloties attiecīgu datumu, uzklikšķinot pogu “OK” un katru reizi pēc dienas datu ievadīšanas klikšķinot “Saglabāt savus datus”.

Kā izmantot un analizēt ievadīto informāciju?

Pēc datu ievadīšanas, izmantojiet iespēju novērtēt savu glikēmiju, apskatot tabulu vai grafikus! Zem tabulas Jūs redzat uzrakstus: Parametru uzskaite un ievadīšana | Parametru attēlojums nedēļas skatījumā | Glikēmijas grafiks.

Klikšķiniet uz “Parametru attēlojums nedēļas skatījumā”!

Jūs redzēsiet nedēļas laikā ievadītos datus pa stundām – vienu zem otra. Šī tabula Jums var palīdzēt saskatīt, ka, piemēram, pirms pusdienām glikēmija vienmēr bijusi augstāka par normu, bet fiziskā slodze pēc brokastīm bijusi smaga. Secinājums, iespējams, varētu būt – jāsamazina īslaicīgas darbības insulīna deva pirms brokastīm vai arī – jāuzņem vairāk ogļhidrātu, rēķinoties ar fizisko slodzi. Šajā skatījumā datus ir viegli iekopēt Word failā un nosūtīt ārstam vai arī izmantot citiem nolūkiem.

Klikšķiniet uz “Glikēmijas grafiks”!

Jūs redzēsiet diagrammas. Diagrammās Jūsu glikēmijas rādītāji pirms un pēc ēdienreizēm būs sadalīti normālos (apzīmējums – N), augstākos par normu (apzīmējums > N) un zemākos par normu (apzīmējums < N). Jūs varēsiet gūt uzskatāmu priekšstatu, ka, piemēram, pirms brokastīm 75% gadījumu glikēmija bijusi augstāka par normu, 5% gadījumu – zemāka par normu un 20% gadījumu – normas robežās. Iespējams, tas palīdzēs Jums aktīvāk domāt par to, ka jāmaina insulīna devas vai arī diētas plāns.

Pirms uzsākt vērtēt diagrammas, iestādiet laika posmu par kuru vēlaties novērtēt glikēmijas rādītājus No: / Līdz:

Īpaši noderīgi tas varētu būt tad, ja esat nesen mainījis savu ārstēšanos un vēlaties novērtēt šo pārmaiņu ietekmi uz glikēmijas rādītājiem.

Vēlam Jums veiksmi darbā ar elektronisko paškontroles dienasgrāmatu!

Būsim pateicīgi par Jūsu priekšlikumiem dienasgrāmatas pilnveidošanai!

Jūsu iAptieka sadarbībā ar Latvijas Diabēta asociāciju.

Latvijas Diabēta asociācijā Jūs varat mācīties par to, kā saglabāt ilgstoši normai tuvu glikozes līmeni asinīs! Apmeklējiet Latvijas Diabēta asociācijas mājaslapu, Asociācijas biroju Rīgā un tās nodaļas Latvijas rajonos un pilsētās!

Latvijas Diabēta asociācija atrodas Rīgā, Kr.Barona ielā 133, 1.stāvā. Gaidīsim Jūs pirmdienās, trešdienās, piektdienās 14.00-17.45 un sestdienās 10.00-12.00! Tālrunis 7378231.

Uzmanību! Elektroniskās diabēta paškontroles dienasgrāmatas lietošana neaizstāj konsultācijas ar ārstu! Konsultējieties ar savu ārstu par veicamajām izmaiņām diabēta ārstēšanā!

Elektroniskās diabēta paškontroles dienasgrāmatas izstrādātāji nenes juridisku atbildību par tās lietotāju veselības stāvokļa pasliktināšanos, kas notikusi paškontroles dienasgrāmatas lietošanas laikā, jo elektroniskā dabēta paškontroles dienasgrāmata nav pašārstēšanās līdzeklis, bet tikai palīgs Jūsu diabēta paškontrolei!

Atpakaļ pie diabēta paškontroles dienasgrāmatas


© iAptieka, 2018. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: