Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
iAptiekas meklētājs
Cukura diabēts: Fakti un skaitļi
Cukura diabēts ir hroniska slimība, kurai raksturīgs paaugstināts glikozes līmenis asinīs. Cukura diabēta gadījumā organisms nevar izmantot glikozi enerģijas iegūšanai. Šim procesam nepieciešams insulīns. Cukura diabēta pacienta aizkuņģa dziedzeris insulīnu neizdala, vai arī tas netiek organismā racionāli izmantots.
Vai 14.novembrī Tavā logā iedegsies zilā cerības gaisma?
Publikācijas laikrakstā par kārtējo „slimības dienu” dažiem mūsu līdzpilsoņiem izraisa nepatiku un varam par to lasīt ciniskus izteikumus pat dienas presē. „Meklēt cerību” – tas skan banāli līdz brīdim, kad mums pašiem tās pietrūkst.
Slapināšana gultā
Daudzi jo daudzi vecāki visā pasaulē saskārušies ar situāciju, ka nakts vidū jāceļas un jāmaina bērna gultas veļa un mazais jāpārģērbj sausās drēbītēs. To var nosaukt par slēpto bērnības problēmu, jo par to nerunā ārpus mājas. 90% bērnu domā, ka ir vienīgie, kas slapina gultā. Statistika liecina, ka apmēram, 5-7 miljoni bērnu cieš no šīs problēmas. Zēni ar to sastopas divreiz biežāk kā meitenes. Pēc 5 gadu vecuma ~ 15% bērnu turpina slapināt gultā, 10gadu vecumā ~ 5%. Dažkārt vecāki vaino bērnus slinkumā. Bērns raizējas, ka kaut kas nav kārtībā ar viņu, rodas dažādas sociālas problēmas, bērnam guļot ne savā gultiņā. Svarīgi, lai bērnam tas nebūtu psiholoģiski traumējoši.
Daudzi medikamenti palielina ādas jūtīgumu uz saules starojumu
Saulīte atkal sāk mūs lutināt. Mēs labi zinām, ka bez saules gaismas nav iespējama dzīvība. Saule mums ir nepieciešama ne tikai fiziski, bet arī garīgi, jo saulainā dienā visas problēmas atkāpjas vai vismaz mazāk nomāc. Daudzas hroniskās ādas problēmas saulainajā sezonā samazinās (bet ir arī tādas, kas pastiprinās!)
Latvijas Diabēta asociācijas dibināšanas 15.gadskārtai veltītā konference aptver plašu problēmu loku
Š.g. 4.aprīlī Rīgas Kongresu namā notika Latvijas Diabēta asociācijas dibināšanas 15.gadskārtai veltīta zinātniskā konference „Cukura diabēts: vakar, šodien, rīt”. Konferenci atbalstīja Latvijas Endokrinologu asociācija, Rīgas Domes Labklājības departaments un 17 ar veselības aprūpi saistītas firmas. Konference bija pulcējusi 450 dalībniekus - endokrinologus, ģimenes ārstus, internistus, citus ar veselības aprūpi saistītus speciālistus, dažādu valsts iestāžu pārstāvjus, žurnālistus, sociālos darbiniekus, kā arī Latvijas Diabēta asociācijas un pārstāvjus, nodaļu vadītājus un aktīvistus.
Migrēna
Migrēna ir lēkmjveida vaskulāras galvassāpes, kas lokalizējas biežāk vienā vai retāk abās galvas pusēs. Migrēnas cēloņi ir asinsvadu paplašināšanās un ķīmisku vielu izdalīšanās no nervu šķiedrām, kas apvij asinsvadu. Šīs ķīmiskās vielas izraisa iekaisumu, sāpes un tālāku asinsvada paplašināšanos, kas, savukārt, pastiprina sāpes.
Skaista pēda
Ekskluzīvu preparātu sērija ātrai pēdu sadzīšanai un atjaunošanai uz Parastas Priedes eļļas pamata
2007.gada izskaņai
Mazliet virtuāla sniedziņa svētkos!
Pasaules Diabēta diena - 2007 Latvijā
Latvijas Diabēta asociācija visu novembra mēnesi rīko Pasaules Diabēta dienai veltītus pasākumus. Plašākais Pasaules Diabēta dienas pasākums notiks Rīgā, 3.novembrī, Rīgas Kongresu namā no plkst.10.00 līdz plkst.13.00.
Pasaules Diabēta Diena
Kas ir Pasaules Diabēta diena? Pasaules Diabēta diena ir pasaules mēroga globāla kampaņa sabiedrības informēšanai par cukura diabēta pazīmēm, riska faktoriem, komplikācijām un ārstēšanas iespējām. Pasaules Diabēta dienu pasludināja Starptautiskā Diabēta Federācija (International Diabetes Federation) 1991.gadā. To atzīmē 14.novembrī - viena no insulīna atklājējiem Frederika Bantinga dzimšanas dienā. Latvijā Pasaules Diabēta dienas pasākumus uzsāka rīkot Latvijas Diabēta asociācija 1993.gadā - tūlīt pēc tās dibināšanas. Latvijas Diabēta asociācija ir Starptautiskās Diabēta Federācijas biedrs kopš 2004.gada.
Jaunas vadlīnijas par 2. tipa cukura diabēta ārstēšanu
2007. gada 29. augustā, plkst. 11.00 Reval Hotel Latvija zālē Sigma 2 notiks Latvijas Diabēta asociācijas un Latvijas Endokrinologu asociācijas rīkota preses konference saistībā ar jauna izdevuma – “2.tipa cukura diabēta profilakses, diagnostikas un ārstēšanas vadlīnijas” iznākšanu. Preses konferencē informāciju sniegs Latvijas Endokrinologu asociācijas prezidents, profesors Valdis Pīrāgs, Latvijas Diabēta asociācijas prezidents, endokrinologs Ingvars Rasa un Valdes priekšsēdētāja Gunta Freimane. 2007. gada 29.augustā plkst.16.00 Reval Hotel Latvija Omega zālē notiks arī Vadlīniju iznākšanai veltīta zinātniskā konference.
Asinsspiediens
Jums sāp galva un jūs aizejat līdz tuvējai aptiekai izmērīt asinsspiedienu. Asinsspiediens ir būtiski paaugstināts un farmaceits iesaka jums tuvākajā laikā vai pat steidzami konsultēties ar ārstu... Kopā ar ģimeni jūs svētdienā pastaigājaties pa parku, kur notiek kārtējā akcija veselīga dzīvesveida popularizēšanai. Drīzāk „joka pēc” visa jūsu ģimene izmēra asinsspiedienu. Jūsu asinsspiediens īsti neatbilst normai, un jums iesaka „jau tūlīt pirmdien” pieteikties pie ārsta un parādīt rūpīgi, uz īpašas akcijas veidlapas uzrakstītos asinsspiediena skaitļus...
Grūtniecība un ceļošana
Visdrošākais laiks ceļošanai ir grūtniecības otrais trimestris, ja vien nepastāv kāds komplikāciju risks. Ja gaidāt mazuli un apsverat domu par ceļošanu, vispirms nepieciešams konsultēties ar Jūsu ārstu, jo īpaši-ja grūtniecību apdraud kāds komplikāciju risks. Pārliecinieties, vai vietā, uz kuru plānojat doties, ir pieejama pienācīga medicīniskā palīdzība nepieciešamības gadījumā. Ceļošana uz t.s. jaunattīstības valstīm grūtniecības laikā noteikti nav tā labākā izvēle daudzu iemeslu dēļ, tās skaitā dažādu slimību riska un salīdzinoši zemā medicīniskā aprīkojuma standartu dēļ.
Diabēta pacienta ievērībai celojot ar lidmašīnu
Daudzi no mums jau dzirdējuši par pastiprinātajiem drošības pasākumiem, ko aviosabiedrības ieviesušas iespējamo terora aktu novēršanai.
Kā vardarbība bērnībā ietekmē pieauguša cilvēka veselību un dzīvi
Tiem cilvēkiem, kuri bērnībā tikuši seksuāli vai fiziski izmantoti, ir divreiz lielāka iespēja atklāt C reaktīvā proteīnu asinīs, kas var būt viens no iemesliem, kādēļ vardarbībā cietušiem bērniem ir augstāks sirds saslimšanu un diabēta risks pieauguša cilvēka vecumā, vēsta „New Scientist”.
Zivis ikdienas ēdienkartē
Zivis un citas jūras veltes ir produkti, ar kuru palīdzību varam ne tikai daudzveidot savu ēdienkarti, bet arī sniegt nenovērtējamu, pozitīvu ieguvumu mūsu veselībai. Iespējams, ka zivis satur barības vielas, kas nav pielīdzināmas nevienam citam pārtikas produktam…
Pastaigas sevi lutinot?
Pastaigas ir fiziskās aktivitātes veids, ko varat veikt kopā ar bērniem un ar vecāka gada gājuma ģimenes locekļiem, turklāt tas neko nemaksā un var kļūt par ikviena cilvēka dzīvesstila sastāvdaļu, neatkarīgi no ģimenes ienākumiem, kultūras vai ģimenes apstākļiem.
Kas ir cukura diabēts?
Diabēta būtība. Cukura diabēta pirmās pazīmes. Cukura diabēta riska faktori. Cukura diabēta 1.tips. Cukura diabēta 2.tips. Cukura diabēts grūtniecēm. Citi cukura diabēta tipi.
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēts (diabetes mellitus) ir slimība, kuras rezultātā organisms nevar izmantot glikozi enerģijas iegūšanai. Šim procesam nepieciešams insulīns. Cukura diabēta pacienta aizkuņģa dziedzeris insulīnu neizdala, vai arī tas netiek organismā racionāli izmantots. Jebkurā gadījumā šūnas nesaņem glikozi, kas tām nepieciešama enerģijas iegūšanai. Glikoze nenonāk šūnās, bet uzkrājas asinīs un tiek izvadīta ar urīnu.
Septiņi ieguvumi regulāri sportojot
Fiziskās aktivitātes ir ieguvums ikviena cilvēka veselībai, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, rases vai fiziskajām spējām. Sākot no sirds slimību un otrā tipa diabēta novēršanas un beidzot ar svara un stresa līmeņa kontroli, regulāras fiziskās aktivitātes palīdz paildzināt mūžu un uzlabot tā kvalitāti, vēsta www.mayoclinic.com.
Diabēts un saaukstēšanās
SLIKTĀS ZIŅAS...Diabēta pacientiem ir lielāks risks saslimt ar saaukstēšanās slimībām, gripu, arī plaušu karsoni un citām infekcijas slimībām. Diabēta pacienti biežāk tiek ievietoti slimnīcā dažādu infekciju slimību rezultātā un 3-4 reizes biežāk mirst no šo slimību izraisītajiem sarežģījumiem.
(Ne)praktiski padomi Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanai
Ziemassvētki ir gada skaistākie svētki. Ziemassvētki ir tikai reizi gadā, tomēr dažiem cilvēkiem šķiet, ka tie pienāk pārāk ātri. Iepirkšanās, cepšana un vārīšana, mājas uzpošana... Mūsu jau tā steigas pārpilnās dienas kļūst vēl noslogotākas. Papildus tam ir taču vēl parastās ziemas grūtības – sniegs, auksts vējš un saaukstēšanās slimības. Un mēs vienkārši vairs nespējam atrast kādu mirkli priekam. Kāpēc gan šoreiz nevarētu būt izņēmums? Jūs varat iepriekš visu labi pārdomāt, lai vairāk baudītu svētku līksmību un mazāk satrauktos par dažādiem svētkos darāmiem darbiem.
Āboli un veselība (Iekožamies ābolā)
Āboli nav tikai garšīgi, bet tie satur noteiktas substances, kas var palīdzēt saglabāt labu veselību, turklāt tie satur lielu daudzumu diētisku šķiedrvielu.
Pasaules Diabēta diena - 2006 Latvijā - pēc notikuma
2006.gada 11 novembrī Rīgas Kongresu namā no 10.00 līdz 13.00 notika plašākais Pasaules Diabēta dienas pasākums Latvijā. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, kaulu blīvumu, ķermeņa svaru, tauku daudzumu ķermenī, saņemt ārstu un psihologa ieteikumus, noklausīties lekciju, saņemt informāciju par diabētu, iepazīties ar visdažādāko firmu piedāvājumiem diabēta pacientiem.
Uzdejosim!
Dejošana var būt maģiska un pārveidojoša, tā var būt jaunas dzīves elpa nogurušai dvēselei, tā var likt garam pacelties vēl nebijušos augstumos, iedvesmot jauniem piedzīvojumiem un likt skumjām pārvērsties priekā.
PASAULES DIABĒTA DIENA RĪGĀ 2006
LATVIJAS DIABĒTA ASOCIĀCIJA UZAICINA JŪS UZ RĪGAS KONGRESU NAMU KR.VALDEMĀRA IELĀ 5, RĪGĀ 2006.GADA 11.NOVEMBRĪ NO 10.00 LĪDZ 13.00
Tasīti kafijas?
Viedokļi par kafijas noderīgumu un veselīgumu atšķiras-citi saka, ka kafija ir kaitīga un to vajadzētu lietot pēc iespējas mazāk, citi savukārt pilnīgi pretēji-uzskata to par neatņemamu pilnvērtīgas ikdienas sastāvdaļu. Kafijas piedāvājums mūsdienās nemitīgi paplašinās daudzveidības, garšas īpašību ziņā un to pasniegšanas veidā. Tātad-par vai pret kafiju?
Alkoholisms ir saslimšana.
Gribam aizsākt rakstu sēriju par ļoti sāpīgu Latvijas problēmu- alkoholisms. Pilnīgi noteikti tā ir galvenā problēma, kāpēc ļoti liela sabiedrības daļa nespēj sevi uzturēt un tur no malas neviens – ne valsts, ne sabiedrība nevar palīdzēt- cilvēkam pašam sevi ir jāizinventarizē, jāsaliek visu pa plauktiņiem, jāsāk mīlēt sevi, jāmīl savi bērni, kuri saņem no alkoholiķiem vecākiem iedragātas dzīves, kuras diezvai pavisam varēs izdziedināt. Alkohola lietošana mūsu sabiedrībā ir izplatīta parādība...
Šķiedrvielas- obligāta ēdienkartes sastāvdaļa
Kā vēsta www.medicinenet.com, šķiedrvielas palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs un samazināt risku saslimt ar sirds slimībām un diabētu, samazināt lieko svaru.
Upeņu laiks
Kad beigušās zemenes, ķirši un citas gardas ogas, kārta pienākusi upenēm. Jauks vakara nobeigums pēc grūtas darba dienas varētu būt pie upeņu krūma, lai notiesātu pāris saujas šo veselīgo ogu- tā sakot, krāsim veselību. Ko tad labu dara upenes?
Lai dzīvo brokoļi
Vasara ir vislabākais laiks, kad savā ēdienkartē vairāk iekļaut ziedkāpostus, brokoļus, un citus dārzeņus, turklāt tie ir ne tikai garšīgi, bet arī ļoti labi veselībai. Brokoļi tiek saukti par „Uztura kroņu dimantiem” to vitamīnu bagātības, augstu šķiedrvielu satura un zemo kaloriju daudzuma dēļ. Brokoļi ne tikai apgādā organismu ar visām nepieciešamajām barības vielām, bet arīdzan nodrošina veselīgāku un ilgāku mūžu.
Halitoze- kas tas ir?
Halitoze ir slikta elpa. 33% no Latvijas iedzīvotājiem saskaras ar šo problēmu. (A.Brinkmane 2004.g.)
Ādas novecošana un ar to saistītās slimības
Nav īsti svarīgi, kāds laiks ir aiz loga, tomēr šobrīd saulīte cepina nežēlīgi un ir būtiski atcerēties, kas mūs sargā no saules, vēja un citu faktoru iedarbības. Tā ir mūsu āda. Par to izsmeļoši daktere Inga Zemīte.
Patiesība par pienu
Piens ir lielisks vitamīnu un minerālvielu, kā arī kalcija avots, un tas ilgu laiku ir ticis atzīts par nozīmīgu kaulu veselības nodrošinātāju. Pienu un piena produktus rekomendē lietot katru dienu kā sabalansēta uztura sastāvdaļu, tomēr ir daži maldīgi priekšstati par to, cik tad patiesībā piens ir labs veselībai. Mainīt piena un piena produktu lietošanas daudzumu, pamatojoties un nepamatotiem argumentiem, nav nepieciešams.
Diētas, diētas, diētas ...
Daudz dažādu diētu apsola strauju svara zaudēšanu un parasti iegūtie rezultāti nav noturīgi. Dažas diētas mēdz būt pat veselībai kaitīgas, turpmāk nedaudz sīkāk par tām.
Projekta dokumentācija darbam ar pacientu
Šeit pieejami projekta dokumenti darbam ar pacientu, kurus varat lejupielādēt, aizpildīt un (vai) izdrukāt pēc vajadzības.
Farmaceitu apmācība
Lekciju materiāls par tēmām: cukura diabēta diagnostika, gestācijas cukura diabēts, riska faktori
Smēķēšana - ko iegūstam, ko ...
Tabaku izgudroja jau ilgi pirms mūsu ēras. Tajā brīdī tās atklājējam nebija ne jausmas par to, cik tā ir kaitīga un ka gadu un gadsimtu gaitā smēķētāju skaits pieaugs tik strauji, ka tā kļūs par starptautisku veselības problēmu un nāves izraisītāju.
Levemir – jauns insulīna preparāts un jaunas iespējas
No 2006. gada marta Kompensējamo zāļu sarakstā iekļauts jauns insulīna preparāts Levemir. Levemir ir ilgstošas darbības insulīna analogs. To injicē 1-2 reizes dienā - pirms gulētiešanas un, ja nepieciešams, no rīta. Precīzāku Levemir lietošanas veidu nosaka ārsts – atkarībā no katra diabēta pacienta vajadzībām.
Domas spēks un veselība
Domām piemīt milzīgs spēks - tās cilvēku spēj gan pacilāt, gan sagraut. Pozitīva domāšana ir ne tikai emocionālā komforta priekšnoteikums, bet tā ietekmē arī fizisko veselību. Tā kā smadzenes ir mūsu ķermeņa sastāvdaļa, psihe un ķermenis ir neatdalāma vienotība, kas nosaka mūsu veselības stāvokli.
Vairāk mīlēsim sevi
Katrs nesmēķētājs saskāries ar situāciju, kad paskrienam garām pa ielu ejošām smēķētājam, lai neelpotu dūmus. Bet ko lai dara bērniņš, kuru „kūpoša” māmiņa ved pastaigā? Rezultātā arvien jaunāki bērni ķeras pie cigaretes.
Saistība starp diabētu un aptaukošanos
Cukura diabēts ir kļuvis par vienu no tā saucamajām „dzīvesveida” slimībām, Latvijā ar to slimo aptuveni 1,5 % valsts iedzīvotāju, taču pietiekami liels ir arī to cilvēku skaits, kuriem šī slimība nav diagnosticēta, līdz ar to var uzskatīt, ka patiesais slimo cilvēku skaits ir vēl lielāks. Cukura diabēts ir nopietna saslimšana, kas būtiski var ietekmēt dažādu orgānu un to sistēmu darbību un vielmaiņas procesus, ja netiek veikta nepieciešamā ārstēšana. Cukura diabēta attīstību ietekmē vairāki faktori, bet viens no iemesliem, kas slimības gaitu pasliktina un padara sarežģītāku ārstēšanās gaitu, ir aptaukošanās.
Vielas, kas sniedz mums spēku un enerģiju
Cilvēka organismā esošo struktūru pilnvērtīgai darbībai ir nepieciešamas visdažādākās vielas, taču kā galvenais enerģijas avots tiek izmantoti ogļhidrāti, tie ir no oglekļa, ūdeņraža un skābekļa atomiem sastāvoši savienojumi, kas dabā ir pietiekami plaši sastopami, tomēr tie savā starpā ir atšķirīgi. Kādi ir visbiežāk sastopamie ogļhidrāti un kā tie tiek izmantoti?
Kā cilvēki ārstējās senatnē
Slimības un dažādas kaites ir vajājušas cilvēkus jau kopš Senajiem laikiem, taču cilvēkiem ļoti bieži trūka zināšanas par to ārstēšanu, līdz ar to nācās meklēt risinājumus empīriskā ceļā, veicot novērojumus, uzkrājot pieredzi un zināšanas, kuras pēc tam varēja nodot nākamajām paaudzēm. Kā veidojās mūsdienu medicīnas pirmsākumi?
Sniedzoties pēc veselības
Mūsu dzīvi pavada dažādi ikdienas ieradumi, jau esošajiem pievienojas arvien jauni, no dažiem cenšamies atradināties, apzinoties, ka tie nelabvēlīgi ietekmē veselību un pašsajūtu un apgrūtina dzīvi. Taču ļoti bieži notiek tā, ka pat saprotot cik nevēlamu ietekmi uz veselību var atstāt dažādi netikumi, tomēr no tiem cilvēks necenšas atradināties, jo pagaidām vēl nekādas nelabvēlīgās ietekmes sekas vēl nav jūtamas, turklāt tas prasa gribasspēku un pacietību, bet ikdienas steigā šīs īpašības dažkārt mums pietrūkst. Ko vajadzētu ievērot un no kā izvairīties, lai veselība mums sagādātu pēc iespējas mazākas raizes.
Auglis ar pūkaino kažociņu
Veselīgs uzturs bez augļiem nav iedomājams, jo ar to palīdzību organisms uzņem daudzas tam ļoti svarīgas un nepieciešamas vielas, tai skaitā arī vitamīnus un minerālvielas. Viens no īpatnējākajiem augļiem ir ar brūngani pūkainu kažociņu, bet tā iekšpusē atrodas koši zaļš mīkstums ar melnām sēkliņām, turklāt šis auglis ir lielisks dabīgā C vitamīna avots, droši vien nopratāt, ka runa iet par kivi.
Žeņšeņs nervu sistēmas tonizēšanai
Ziemas drūmais, tumšais laiks cilvēku nomāc, spēka rezerves tiek izsmeltas, taču līdz pavasarim vēl ir nedaudz jāpagaida, kad sirdīs atkal ielīs gaisma, uzlabosies garastāvoklis un sajutīsim jaunu enerģijas un spēka vilni. Lai nogurums mūs neuzveiktu un lai ikdienā justos možāki un darbotiesspējīgāki, palīgā var ņemt dabas līdzekļus. Viens no tādiem ir žeņšeņs, kura ārstnieciskās īpašības ir bijušas novērtētas pat senatnē, dažkārt gan arī pārvērtētas, uzskatot, ka tas spēj dziedēt jebkuru slimību.
Ķermeņa svars un paaugstināts asinsspiediens
Cilvēkam kļūstot vecākam, dažādas slimības un veselības problēmas kļūst neizbēgamas. Katram gan tās ir individuālas un atšķirīgas, taču viens no biežāk sastopamajiem veselības traucējumiem ir paaugstināts asinsspiediens, turklāt biežāk tas novērojams cilvēkiem, kuru svars ir stipri virs normas robežas. Cilvēkiem ar palielinātu ķermeņa svaru hipertensijas attīstības risks ir sešas līdz astoņas reizes lielāks nekā cilvēkiem ar normālu ķermeņa masu.
Kā uzturs ietekmē pašsajūtu?
Ikdienas steigā mēs bieži vien neaizdomājamies par savu uzturu un pārtikas produktiem, ko lietojam, taču, lai organisms iegūtu enerģiju un visi procesi organismā noritētu normāli, ir nepieciešamas visdažādākās barības vielas, turklāt svarīga ir ne tikai to daudzveidība, bet arī savstarpējās attiecības – uzturam ir jābūt sabalansētam. Ja uzturs nenodrošina organisma prasības pēc barības vielām, tad var rasties dažādi veselības traucējumi, arī nogurums, kuru mēs visbiežāk saistām ar pārslodzi, nepietiekamu atpūtu, bet arī ēdienkartes īpatnības var veicināt noguruma rašanos.
Nepatīkama slimība, ar kuru nākas saskarties vairumam sieviešu
Slimību iemesli mēdz būt visdažādākie, tomēr liela daļa no visām iespējamajām saslimšanām ir infekciju slimības, kuru ierosinātāji ir dažādi mikroorganismi: baktērijas, vīrusi un arī sēnītes. Viena no biežāk sastopamajām infekcijām sievietēm ir vaginālā kandidoze, kuras izraisītājs visu laiku atrodas normālajā mikroflorā, taču sev labvēlīgos apstākļos sākas intensīvs vairošanās process un rodas saslimšana.
Uztura uzņemšana un ģenētiskās īpatnības
Katram cilvēkam ir sava māte un tēvs, pusi no ģenētiskā materiāla mēs saņemam no viena vecāka un pusi no otra, tieši tādēļ ikviens cilvēks ir lielākā vai mazākā mērā ir līdzīgs saviem vecākiem. Ar gēnu palīdzību mēs no saviem senčiem pārmantojam ne tikai kādas ārējā izskata pazīmes, bet arī informāciju par slimībām. Aptaukošanās ietekmē gan cilvēka ārējo izskatu, gan arī veselību, izteikti palielināts ķermeņa ir daudzu nopietnu slimību riska faktors. Taču aptaukošanās nav vienīgā problēma, kurai ir saistība ar iedzimtību un ēšanu.
Sviedru lāses uz ādas virsmas
Lai mūsu pašsajūta būtu lieliska un sevi neliktu manīt kādi veselības traucējumi, tad organismam ir jāatrodas pastāvīgā līdzsvara stāvokli, lai tas tiktu saglabāts liela nozīme ir ķermenī esošajam ūdens daudzumam, kas piedalās arī termoregulācijas procesos. Cilvēka ķermeņa virsmā atrodas ļoti daudz sviedru dziedzeru, to nosaukums jau parāda galveno funkciju – sviedru (ūdens, sāļu un citu nevajadzīgu vielu) izvadīšana. Tomēr katrs no mums ir atšķirīgs, un arī svīšana nav vienādi izteikta visiem cilvēkiem.
Fiziskās aktivitātes – nepieciešamas jebkurā vecumā!
Laika ritējums ir nepielūdzams, un ikviens no mums paliek vecāks, līdz tiek sasniegts pensijas vecums. Tas parasti cilvēkā rada apjukumu, jo mainās ierastais dzīves ritms. Svarīgi šajā brīdī nezaudēt dzīves dzirksti, jo tieši tagad iespējams vairāk laika velīt sev. Nebūt nav jānokar galva, ka iestājies vecums, ka nevienam vairs neesat vajadzīgi, šis ir piemērotākais brīdis, kad sākt domāt par savu veselību un regulārā fiziskajām aktivitātēm.
Nieru darbības traucējumi
Viss cilvēka organisms sastāv no vairākām orgānu sistēmām, kuras savukārt sastāv no ļoti daudzām vēl sīkākām uzbūves vienībām, visu šo sīko mehānismu pareizas darbības rezultātā tiek nodrošināti cilvēka dzīvības procesi. Ļoti svarīgs orgāns cilvēka dzīvības norisēm ir nieres, lai arī tās ir divas, tomēr to darbības traucējumi var būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti.
Kanēlis – garšviela ar ārstnieciskām īpašībām
Ziemassvētki mums paver durvis no vistumšākā un drūmākā perioda uz gaismu. Īpašā Ziemassvētku sajūta ir paslēpusies ikviena cilvēka sirdī, tikai katram no mums tā uzplaukst citā laikā, īsto sajūtu radīšanai nozīmīgi ir dažādi dzīves sīkumi, viens no tādiem ir kanēļa smarža. Taču kanēlis ir ne tikai ļoti populāra garšviela, bet tam piemīt arī ārstnieciskas īpašības. Cik īsti veselīgs ir aromātiskais kanēlis?
Zaļā tēja ziemas vakaros mūsu veselībai
Pie mums ir atnācis gada tumšākais laiks, kad tik ļoti gribas kaut ko ar sauli un siltumu saistītu, ikviens meklē kādu gaismas stariņu, kuru var rast sveces liesmā vai kamīna mutē, bet siltumu bieži vien gūstam no kāda silta dzēriena, kāpēc gan lai tā nebūtu zaļā tēja, kas vienlaicīgi spēj gan sasildīt, gan atsvaidzināt, turklāt ir ļoti veselīga.
Latvija uzrāda vissliktākos diabēta kontroles rādītājus jauno ES valstu vidū!
2005.gada 30.novembrī Latvijas Diabēta asociācija rīkoja preses konferenci par DEPAC pētījuma rezultātiem. Preses konferencē piedalījās Veselības ministrs Gundars Bērziņš, Latvijas Diabēta asociācijas Prezidents dr Ingvars Rasa, Latvijas Endokrinologu asociācijas priekšsēdis prof.Valdis Pīrāgs un Latvijas Diabēta asociācijas Valdes priekšsēdētāja Gunta Freimane.
Uztura bagātinātāji un vieglprātīga attieksme - nesavienojamas lietas
Par savu veselību mēs katrs rūpējamies tā, kā to uzskatām par vajadzīgu un sev pieņemamu veidu. Tomēr nenoliedzami, ka dažādi profilaktiskie pasākumi labas veselības saglabāšanai noteikti ir nepieciešami un daudz labāki, nekā ārstēšanās saslimšanas gadījumā. Šodien ļoti plaši kā profilaktiski līdzekļi tiek lietoti dažādi uztura bagātinātāji, kas būtu jāievēro, lai to lietošana neizraisītu kādu nevēlamu iedarbību?
Risinājums liekā svara problēmai
Lielākā daļa cilvēku- pat tie, kuriem ir skaists augums vai tie, kuri ir ar pazeminātu svaru- domā par lieko svaru. Kādam šķiet, ka varēs vieglāk dibināt attiecības ar pretējo dzimumu, ja šķirsies no pāris vai pārdesmit kilogramiem, citam liekas, ka vieglāk būs startēt darba tirgū.
Mutes dobuma veselība - priekšnoteikums skaistiem zobiem
Iepazīstoties ar cilvēku, pirmais iespaids par viņu galvenokārt rodas no cilvēka izturēšanās un ārējā izskata, lai arī bieži vien tas ir maldīgs, tomēr tik un tā ļoti svarīgs. Kā šī pirmā priekšstata sastāvdaļa noteikti ir arī mutes dobuma veselība un izskats. Skaisti un veseli zobi noteikti tikai un vienīgi izdaiļos jūsu izskatu, atstājot pozitīvu iespaidu uz savu sarunas partneri.
Rūpēsimies par pēdām un nepieļausim amputāciju
Diabētiskā pēda ir arī nozīmīga ekonomikas problēma. Amputācija nozīmē ļoti lielus izdevumus par ilgstošu atrašanos stacionārā, rehabilitāciju, aprūpi mājās un sociālās palīdzību.
Daži ieteikumi uzturam cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu
Viena no mūsdienu modernās pasaules tā saucamajām „dzīvesveida” slimībām ir hipertoniskā slimība jeb pastāvīgi paaugstināts asinsspiediens. Ar to arvien biežāk nākas saskarties ne tikai gados vecākiem cilvēkiem, bet pat gados ļoti jauniem cilvēkiem. Tas ir vēl viens iemesls, kādēļ pret savu veselību nepieciešams izturēties ar cieņu, lai atklātu savu slimību un spētu cīnīties ar, iespējams, vēl pat bez medikamentu palīdzības.
Sievietes ķermenis un tauki
Daba sievietes figūru radījusi atšķirīgu no vīrieša figūras, atšķiras arī taukaudu daudzums abu dzimumu organismos – tas ir tikai dabīgi, ka sievietēm taukaudu ir vairāk (apmēram par 5% vairāk) nekā vīriešiem. Šiem papildus taukaudiem ir sava īpaša nozīme – tie palīdz aizsargāt sievieti un viņas mazuli grūtniecības laikā.
Mūsu veselībai noderīgais ķiploks
Ķiploks lietderība pie dažādām saslimšanām ir zināma jau sen, jo jau sen atpakaļ tas ir izmantots tautas medicīnā, kā ārstniecisks līdzeklis un nav aizmirsts arī vēl joprojām mūsdienās. Ķiploki ir lietoti gan vieni paši, gan arī iekļauti visdažādākajās ēdienu receptēs, bet kāda lietderīga un pozitīva iedarbība uz mūsu organismu piemīt ķiplokam?
Ko holesterīns nodara mūsu asinsvadiem un organismam?
Daudz nākas dzirdēt par dažādu faktoru kaitīgo ietekmi uz mūsu organismu, viens no šādiem faktoriem ar nelabvēlīgu ietekmi ir holesterīns. Tā darbību organismā var salīdzināt ar sīkas tērcītes darbību, kas nemitīgi „grauž” kāpas, līdz rodas smilšu nobrukums. Bet kas īsti mums būtu jāzina par šo veselības biedu – holesterīnu, kādu ļaunumu tas rada?
Droša medikamentu lietošana mājas apstākļos
Katram no mums ir sava mājas aptieciņa, kurā atrodami medikamenti, vienkāršākie pārsienamie materiāli (marles saite, plāksteri, vate u.c.), iespējams, arī kādas medicīniskas ierīces (aparāti inhalācijām, asinsspiediena mērāmie aparāti, ierīces glikozes līmeņa noteikšanai asinīs u.c.). Katrā mājas aptieciņā atrodamie medikamenti ir atšķirīgi, jo slimības un vajadzības arī ir dažādas, taču kas ir jāievēro pacientam, lai medikamentu lietošana būtu droša un efektīva.
PASAULES DIABĒTA DIENA RĪGĀ 2005
LATVIJAS DIABĒTA ASOCIĀCIJA UZAICINA JŪS UZ RĪGAS KONGRESU NAMU KR.VALDEMĀRA IELĀ 5, RĪGĀ 2005.GADA 5.NOVEMBRĪ NO 10.00 LĪDZ 13.00
Aptaukošanās - mūsdienu pasaules bieds
Palielināta ķermeņa masa ir mūsdienu pasaulē arvien biežāk sastopama problēma. Pat ja pats cilvēks ir apmierināts ar savu izskatu liekā svara dēļ un neizjūt būtiskus traucējumus, veicot ikdienas ierastās darbības, tomēr arī tad vajadzētu sākt domāt un arī rīkoties, lai samazinātu savu ķermeņa svaru, jo tas savu nelabvēlīgo ietekmi uz veselību rada ilgstoši un postoši. Šeit nav runa par dažiem liekiem kilogramiem, kas augumam neļauj izskatīties atbilstoši supermodeļu standartiem, bet gan par nopietni palielinātu ķermeņa masu, kad ķermeņa masas indekss (ĶMI) pārsniedz 30.
Pašārstēšanās iespējas aizcietējumu gadījumā (2. turpinājums)
Kādus bezrecepšu medikamentus var lietot aizcietējuma ārstēšanai? Caurejas jeb katartiskos līdzekļus (gr. Catharos – tīrs; katarze – tīrīšana, caureja) lieto akūtu un hronisku aizcietējumu novēršanai, toksisku vielu izvadīšanai no zarnām saindēšanās gadījumā, kā arī pirms vēdera dobuma orgānu un mugurkaulāja rentgenoloģiskas izmeklēšanas un ārstēšanās laikā ar prettārpu līdzekļiem.
Pašārstēšanās iespējas aizcietējumu gadījumā (I daļa)
Viens no priekšnoteikumiem pilnvērtīgai dzīves kvalitātei ir mūsu pašsajūta, kuru būtiski var ietekmēt pašu veselība. Mūsdienu pasaulē ieviesies termins „dzīvesveida slimības”, kuru attīstību nosaka tas, kā mēs pavadām savu ikdienu. Viena no šādām slimībām jeb parādībām ir aizcietējums. Kas tas ir un kā to novērst?
Cilvēkiem ar diabētu
Uztura ieteikumi cilvēkiem ar diabētu.
Uztura ieteikumi cilvēkam ar cukura diabētu.
Uzturam cilvēka dzīvē ir ļoti liela nozīme, īpaši jau cukura diabēta( turpmāk CD) pacientam- ar tā palīdzību var gan regulēt cukura līmeni asinīs, gan panākt ķermeņa masas samazināšanos( 2.tipa CD gadījumā), gan aizkavēt CD komplikāciju attīstību. Pacientam ar CD būtu svarīgi izvēlēties produktus no dažādām uztura piramīdas produktu grupām. CD pacientam ir svarīgi skaitīt porcijas, to lielums un daudzums aprakstīts tālāk. Ļoti svarīgi ir sabalansēt porciju daudzumu ar fizisko aktivitāšu intensitāti.
Sausa, niezoša āda
Tādas pazīmes uz sava ķermeņa var ievērot daudzi mūsdienu cilvēki – ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Nav arī vecuma ierobežojuma, kad tās parādās – gan jauni, gan gados vecāki cilvēki var saskarties ar šādu problēmu, jo mēs visi esam pakļauti to apstākļu iedarbībai, kas izsauc ādas sausumu, smagākos gadījumos pat niezi. Kā pareizi cīnīties ar šādu problēmu, lai sausa, ne īpaši glīta āda nebūtu problēma, par kuru uztraukties.
Kā rūpēties par savu veselību ikdienas steigā?
Jau kopš seniem laikiem cilvēku prātos fiziskā aktivitāte ir bijusi saistīta ar veselību. Šodien šī saistība ir pierādīta jau zinātniski, par to pārliecināmies arī mēs paši, novērojot, ka fiziski aktīvi cilvēki nodzīvo garāku mūžu, viņus daudz mazāk skar sirds slimības, diabēts vai audzēji.
Veselas pēdas – tavas veselības sastāvdaļa
Dienas lielāko daļu cilvēks pavada uz kājām vai precīzāk – pēdām, tādēļ nepieciešams padomāt par pienācīgu pēdu aprūpi, lai nerastos dažādas problēmas, kas apgrūtinātu pārvietošanos un atrašanos uz kājām. Pēdu kopšanai jābūt tikpat rūpīgai kā sejas kopšanai, lai mēs varētu justies ērti.
Kas ir šķiedrvielas un kāpēc tās vajadzīgas?
Cik bieži gan nākas dzirdēt dažādus ārstu un dietologu ieteikums veselīgam uzturam. Dzirdēts, ka uzturā jāiekļauj obligāti šķiedrvielas saturoši produkti, bet kas tad tie tādi ir un kas vispār ir šķiedrvielas, un ko tās dara mūsu organismā?
Nepatīkama elpa - kāpēc tā rodas un kā to novērst?
Runājot ar sarunu partneri, mēs uzmanību pievēršam ne tikai tam, ko viņš domā un runā, bet arī tam, kā viņš izskatās un kādu iespaidu atstāj uz mums pašiem. Ikvienam no mums nācies saskarties ar cilvēku, ar kuru grūtības kontaktēties sagādā nepatīkamā smaka, kas nāk no partnera mutes, šo parādību sauc arī par halitozi.
Pārdomas par vitamīnu un minerālvielu lietošanu
Cik bieži gan mēs sev sakām, ka vajadzētu palietot kādus vitamīnus, lai organismam piegādātu dažādas nepieciešamās vielas, bet cik daudz mēs zinām par vitamīniem, minerālvielām, dažādiem augus saturošiem preparātiem? Vai tiešām, lietojot šādus preparātus, mēs varam uzņemt tās vielas, kuras neuzņemam ar uzturu?
Mutes dobuma problēmas diabēta slimniekiem
Cilvēkiem, kuri slimo ar diabētu ir lielāks risks iegūt dažādas smaganu infekcijas un pat arī žokļa kaulu infekcijas. Augsts cukura līmenis izraisa tādu saslimšanu kā sausa mute. Samazinātais siekalu daudzums var izraisīt zobu bojāšanās un aplikuma veidošanās izraisošo baktēriju daudzuma palielināšanos.
Acu saslimšanas diabēta slimniekiem
Diabēta slimnieki var saskarties ar dažādām acu problēmām, kas uzskatāmas par slimības komplikācijām, piemēram: · diabētiskā retinopātija – tīklenes asinsvadu bojājums; · katarakta – acs lēcas apduļķošanās; · glaukoma – paaugstināts šķidruma spiediens acī, kas noved pie redzes nerva bojājuma un redzes zaudēšanas. Katarakta un glaukoma bieži skar cilvēkus, kuriem nav cukura diabēta.
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Diabēta vēlīnie sarežģījumi veselības aizsardzības sistēmai izmaksā dārgi. Ir pierādīts, ka 5-10% no nacionālā veselības budžeta izlieto diabēta pacientu ārstēšanai.
Diabēts un saaukstēšanās slimības
Diabēta pacienti smagāk cieš no saaukstēšanās slimībām, nekā cilvēks ar normālu glikozes līmeni.
Stress un diabēts
Droši vien ikviens diabēta pacients ir dzirdējis, ka stress paaugstina glikozes līmeni asinīs. Tomēr ikdienas dzīvē ne vienmēr viss ir tik vienkārši …
Diabēta pacienta līdzcilvēkiem - par dusmām hipoglikēmijas laikā
Hipoglikēmijas laikā diabēta pacients bieži izjūt dusmas. Dusmu cēlonis ir t.s. “stresa hormoni” (piemēram, adrenalīns), kas hipoglikēmijas laikā izdalās asinīs. Šie hormoni palīdz glikozes līmenim asinīs atkal paaugstināties, tomēr hormonu izraisītās stresa un agresivitātes vai dusmu sajūtas ļoti traucē diabēta pacientam adekvāti reaģēt uz notikumiem.
ActaVit multivitamīni un minerālvielas
Komplekss visus vitāli nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas sabalansētos daudzumos, kas varētu Jums pietrūkt Jūsu ikdienas uzturā. Vitamīns A nodrošina ādas, gļotādas, dziedzeru veselību un normālu darbību. Tā deficīta gadījumā rodas ādas un gļotādas bojājumi. Vitamīns A nodrošina audu reģenerāciju gan pie dermatītiem, ekzēmām, gan kuņģa čūlas gadījumā, apdegumiem. Vitamīna A deficīta gadījumā traucēta acs tīklenes redzes pigmenta sintēze, kā rezultātā pavājinās redze un pielāgošanās tumsai. Vitamīns A nepieciešams normālai imūnsistēmas funkcionēšanai.
Cukura diabēta riska faktori
Jums ir palielināts risks saslimt ar 1. vai 2. tipa diabētu, ja ...
Hipoglikēmijas pazīmes
Hipoglikēmija ir cukura līmeņa strauja pazemināšanās. Tās laikā iespējamas sekojošas pazīmes:
Cukura diabēta ārstēšanas mērķi.
Cukura diabēta ārstēšanā svarīgi sasniegt normālu glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, tauku (lipīdu) līmeni asinīs.
Cukura diabēta simptomi
Pārdomājiet, vai jums nav sekojoši simptomi!
Cukura diabēta ārstēšana
Diabēta ārstēšanas mērķi. 1.tipa diabēta ārstēšana. 2.tipa diabēta ārstēšana. Ārstēšana ar tabletēm glikozes līmeņa pazemināšanai. Ārstēšana ar insulīna preparātiem. Cukura diabēta pacienta diētas plāns. Fiziskā slodze diabēta pacientiem. Glikozes līmeņa paškontrole. Ikdienas rūpes par sevi – pašaprūpe. Regulāras veselības pārbaudes.
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Hipoglikēmijas pazīmes un tās novēršana. Diabēta dekompensācijas cēloņi un izpausmes.
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Vēlīno komplikāciju cēloņi. Nieru, acu, nervu sistēmas bojājumi diabēta pacientam. Ateroaskleroze. Diabētiskā pēda. Iespējas novērst vēlīnās komplikācijas.
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem.
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Ar diabēta ārstēšanu saistītās psiholoģiskās problēmas. Depresija diabēta pacientiem.
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Diabēta pacients kā ģimenes loceklis. Diabēta pacienta sadarbība ar ārstu un citiem veselības aprūpētājiem. Diabēta pacients darbā. Aktivitātes brīvajā laikā un atvaļinājumā. Transporta līdzekļu vadīšanas tiesību iegūšana. Veselības apdrošināšana.
Diabēta ārstēšanas perspektīvie virzieni
Diabēta ārstēšanas perspektīvie virzieni.

© iAptieka, 2018. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: