Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
iAptiekas meklētājs
Cukura diabēts: Fakti un skaitļi
Cukura diabēts ir hroniska slimība, kurai raksturīgs paaugstināts glikozes līmenis asinīs. Cukura diabēta gadījumā organisms nevar izmantot glikozi enerģijas iegūšanai. Šim procesam nepieciešams insulīns. Cukura diabēta pacienta aizkuņģa dziedzeris insulīnu neizdala, vai arī tas netiek organismā racionāli izmantots.
Zobu griešana (Bruksisms)
Daudzi cilvēki miegā laiku pa laikam griež zobus. Gadījuma rakstura zobu griešana parasti nenodara nekādu kaitējumu, bet, ja tai ir regulārs raksturs, tā var bojāt zobus un radīt citas komplikācijas.
Augu izvilkumus saturošie sirds pilieni
Sirds pilieni ir daudz un dažādi. Kurus labāk izvēlēties? Izvēli varētu izdarīt, zinot kādas ir mūsu problēmas un kādu efektu gribam panākt. Bieži pat tiem cilvēkiem, kam nozīmētas nopietnas zāles sirds-asinsvadu slimību ārstēšanai, ārsts rekomendē kā papildus līdzekli kādus augu izvilkumus saturošus pilienus stresa vai citās neparedzētās situācijās.
Migrēna
Migrēna ir lēkmjveida vaskulāras galvassāpes, kas lokalizējas biežāk vienā vai retāk abās galvas pusēs. Migrēnas cēloņi ir asinsvadu paplašināšanās un ķīmisku vielu izdalīšanās no nervu šķiedrām, kas apvij asinsvadu. Šīs ķīmiskās vielas izraisa iekaisumu, sāpes un tālāku asinsvada paplašināšanos, kas, savukārt, pastiprina sāpes.
Nejaukais Herpes simplex
Daudzi no mums ir piedzīvojuši nepatīkamo situāciju, kad atbildīgā brīdī mūs „izdaiļojusi” aukstumpumpa. Tiek uzskatīts, ka apmēram 90% cilvēki inficēti ar Herpes simplex jau bērnībā. Vīruss nonāk uz ādas, tad pārceļo uz nervu šūnām, konkrēti nervu ganglijiem un paliek tur snaudošā stadijā. Vīrusam labvēlīgos un mums nelabvēlīgos apstākļos tas aktivizējas. Izšķir divu veidu Herpes simplex vīrusus HSV 1.tips, kas izpaužas kā ūdeņainas pumpiņas un vēlāk čūliņas uz ādas ap muti, lūpām, degunā, mutes dobumā un HSV 2.tips, kas izpaužas uz ģenitālijām un anālajā rajonā.
2007.gada izskaņai
Mazliet virtuāla sniedziņa svētkos!
Asinsspiediens
Jums sāp galva un jūs aizejat līdz tuvējai aptiekai izmērīt asinsspiedienu. Asinsspiediens ir būtiski paaugstināts un farmaceits iesaka jums tuvākajā laikā vai pat steidzami konsultēties ar ārstu... Kopā ar ģimeni jūs svētdienā pastaigājaties pa parku, kur notiek kārtējā akcija veselīga dzīvesveida popularizēšanai. Drīzāk „joka pēc” visa jūsu ģimene izmēra asinsspiedienu. Jūsu asinsspiediens īsti neatbilst normai, un jums iesaka „jau tūlīt pirmdien” pieteikties pie ārsta un parādīt rūpīgi, uz īpašas akcijas veidlapas uzrakstītos asinsspiediena skaitļus...
Vai grūtniecības laikā ir droši nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm?
Pats galvenais priekšnosacījums fizisko aktivitāšu veikšanai bērna gaidīšanas laikā ir tas, kā jūtaties un kā noris Jūsu grūtniecība. Vienīgi ārsts var objektīvi novērtēt, vai sportošana nekaitēs Jums un Jūsu gaidāmajam mazulim, un kādas aktivitātes individuāli Jums būs vispiemērotākās. Jāpiezīmē, ka pareiza fizisko aktivitāšu izvēle uzturēs Jūs veselīgu un liks justies labi grūtniecības laikā.
Kā vardarbība bērnībā ietekmē pieauguša cilvēka veselību un dzīvi
Tiem cilvēkiem, kuri bērnībā tikuši seksuāli vai fiziski izmantoti, ir divreiz lielāka iespēja atklāt C reaktīvā proteīnu asinīs, kas var būt viens no iemesliem, kādēļ vardarbībā cietušiem bērniem ir augstāks sirds saslimšanu un diabēta risks pieauguša cilvēka vecumā, vēsta „New Scientist”.
Kā izbaudīt lielisku seksu
Ikviens vēlas izbaudīt lielisku seksu, bet vai tas vienmēr izdodas? Labs sekss ir atkarīgs no daudziem komponentiem, tādiem kā pareiza attieksme un uzticēšanās partnerim. Ja ir visi nepieciešamie komponenti, varat pilnveidot savu seksuālo dzīvi un justies apmierināti. No iekāres līdz priekšspēlei, terapeite Arlene Goldman atklāj 10 veidus, kā iegūt seksuālu svētlaimi.
Enerģijas un saldie dzērieni
Enerģijas dzēriens pēc nogurdinošas darba dienas? Nekas slikts, ja vien tas nepārvēršas par ieradumu un netiek lietots pārmērīgos daudzumos.
Grūtniecības pazīmes
Vai es gaidu mazuli un ar ko man būtu jārēķinās grūtniecības laikā? Šķiet, lielākais vairums sieviešu kaut reizi dzīvē ir uzdevušas sev šos jautājumus. Protams, ginekologs ar analīžu palīdzību Jums pateiks, vai gaidāt mazuli, tomēr šīs sekojošās pazīmes var liecināt par grūtniecības iestāšanos un var arīdzan būt normālas grūtniecības sastāvdaļa.
Vārdi var palīdzēt izārstēties
Daudzu gadu garumā Hārvārdas zinātniece Susan Bauer-Wu ir strādājusi ar cilvēkiem, kuri cīnās ar šausmīgu diagnozi-vēzi. Daudzi no viņiem vēršas pie atbalsta grupām, psihoterapijas un antidepresantu medikamentiem, lai palīdzētu sev sadzīvot un tikt galā ar bailēm un izaicinājumu, ko sniedz šī slimība.
Kā uzvesties aukstā laikā ...
Igaunijas sociālo lietu ministrija izplatīja ieteikumus kā pareizi uzvesties aukstajā laikā. Speciālistu padomos būtu jāieklausās, jo īpaši tāpēc, ka neparasti siltā rudens un ziemas sākuma dēļ cilvēki aizmirsuši par sala viltīgumu.
Alus dzeršanas plusi un mīnusi
Vai tad alus dzeršanai vispār var būt plusi, šķiet, daudzi no Jums nodomās. Bet tādi ir! Pētījumi ir parādījuši, ka alus mērenos daudzumos var būt tikpat veselībai labvēlīgs kā sarkanvīns. Varbūt kādam garšo silts alus?
Sportosim ar mēru
Vakar publicējām rakstu par fizisko aktivitāšu labvēlīgo ietekmi uz organismu. Bet kā jau visās labās lietās- jāievēro mērenība. Pārāk daudz fizisko aktivitāšu ir tikpat kaitīgas veselībai, cik to nepietiekamība.
Septiņi ieguvumi regulāri sportojot
Fiziskās aktivitātes ir ieguvums ikviena cilvēka veselībai, neatkarīgi no vecuma, dzimuma, rases vai fiziskajām spējām. Sākot no sirds slimību un otrā tipa diabēta novēršanas un beidzot ar svara un stresa līmeņa kontroli, regulāras fiziskās aktivitātes palīdz paildzināt mūžu un uzlabot tā kvalitāti, vēsta www.mayoclinic.com.
Smiesimies uz veselību!
Šķiet, dzīve būtu pārāk smaga un nepanesama bez humora. Smiekli ļauj aizmirst par ikdienas likstām un problēmām, izbaudīt mirkli un arīdzan rada pozitīvu iespaidu uz mūsu veselību.
Mājdzīvnieki var samazināt stresu
Kad domājam par veidiem, kā iespējams samazināt stresu, visbiežāk tās ir tādas metodes kā meditācija, joga un sevis iekšēja sakārtošana rakstot dienasgrāmatu. Tomēr-jauna drauga iegūšana arīdzan var atbrīvot no stresa un tādejādi uzlabot veselību, un šajā gadījumā runa ir par suņiem un kaķiem. Pētījumi parāda, ka, ja vien neesat tāds cilvēks, kuram absolūti nepatīk dzīvnieki vai arī nav laika dzīvnieka aprūpēšanai, suns un kaķis var radīt lielisku sociālo atbalstu, atbrīvošanos no stresa un citus veselības ieguvumus-pat vairāk kā spēj dot citi cilvēki!
(Ne)praktiski padomi Ziemassvētku un Jaungada sagaidīšanai
Ziemassvētki ir gada skaistākie svētki. Ziemassvētki ir tikai reizi gadā, tomēr dažiem cilvēkiem šķiet, ka tie pienāk pārāk ātri. Iepirkšanās, cepšana un vārīšana, mājas uzpošana... Mūsu jau tā steigas pārpilnās dienas kļūst vēl noslogotākas. Papildus tam ir taču vēl parastās ziemas grūtības – sniegs, auksts vējš un saaukstēšanās slimības. Un mēs vienkārši vairs nespējam atrast kādu mirkli priekam. Kāpēc gan šoreiz nevarētu būt izņēmums? Jūs varat iepriekš visu labi pārdomāt, lai vairāk baudītu svētku līksmību un mazāk satrauktos par dažādiem svētkos darāmiem darbiem.
Kā izvairīties no pārēšanās svētkos
Ziemassvētki un Jaunais gads ir laiks, kad tradicionāli vairums cilvēku pārēdas vai arī lieto alkoholu pār mēru. Svinības, sabiedriskas un ģimeniskas sanākšanas padara šos svētkus par vienus no vissmagākajiem pārbaudījumiem mūsu daudzmaz veselīgajā ēšanas plānā. Un svētku kleita, kurā mēs tik ļoti vēlējāmies „ietilpt”, lai dotos uz viesībām, pēc svētkiem nereti atkal spiež, jo lielā pārēšanās noved pie situācijas, kad daudziem cilvēkiem pēc svētku pavadīšanas ir palielinājies liekā svara daudzums.
Sievietēm ar pazeminātu ķermeņa svaru ir lielāks spontānā aborta risks
Laikmetā, kad vairāk vai mazāk pastāv tievu sieviešu kults, ikviena daiļā dzimuma pārstāve pārdzīvo un cīnās ar liekajiem kilogramiem, tomēr, gadījumā, kad tiek plānots bērns, vienīgais, par ko būtu jāuztraucas ir, lai bērns piedzimtu normālā laikā un vesels.
Vēderdejas un sievietes fiziskā un emocionālā labsajūta
Austrumu dejas ir izteikti sievišķīgas un seksuālas dejas. Austrumu deju dejotājas maigās, līganās un plastiskās kustības demonstrē dejotājas sievišķīgo šarmu un grāciju, savukārt, izteikti spēcīgās gurnu kustības, kuras profesionāla dejotāja izpilda ar gurnu un vēdera trīsuļošanu, iegūst īpaši seksuālu raksturu vīriešu acīs.
Uzdejosim!
Dejošana var būt maģiska un pārveidojoša, tā var būt jaunas dzīves elpa nogurušai dvēselei, tā var likt garam pacelties vēl nebijušos augstumos, iedvesmot jauniem piedzīvojumiem un likt skumjām pārvērsties priekā.
Seksuāls orgasms paildzina mūžu
Regulārs un aizrautīgs sekss gan sievietēm, gan vīriešiem piešķir izmērojamas fizioloģiskas priekšrocības un labumus.
29 laba nakts miera noslēpumi
Ja Jums ir problēmas aizmigt, naktī bieži mostaties, nejūtaties izgulējies no rītiem vai vienkārši vēlaties uzlabot sava miega kvalitāti un kvantitāti, pēc iespējas izmēģiniet kādu no šiem ieteikumiem (www.mercola.com):
Ziedi = laime
Mūsdienu tehnoloģiju attīstības un nemitīgas steigas laikmetā ar tam atbilstošu dzīves stilu nereti cilvēkos rodas spriedze, stress un nomāktība. Pamatojoties uz neseniem uzvedības novērošanas pētījumiem Ņūdžersijas universitātē ASV, daba cilvēkos rada vienkāršu veidu, kā uzlabot emocionālo veselību, un tas lielā mērā notiek tieši ar ziedu palīdzību, vēsta www.aboutflowers.com. Ziedu izskats izraisa priecīgas emocijas, palielinot apmierinātību ar dzīvi un ietekmējot sociālo uzvedību ļoti pozitīvā veidā.
Līdzatkarība
Jau iepriekš rakstījām par alkohola atkarības problēmu un tās ārstēšanas iespējām. Šoreiz par līdzatkarību, kas attīstās ģimenes locekļiem un citiem tuviem cilvēkiem kopdzīves laikā ar atkarīgo, piemērojoties viņam un viņa uzvedībai saistībā ar atkarības problēmu.
Veselīgs egoisms vannas istabā un ne tikai…
Savu vajadzību izvirzīšana par prioritātēm nav tikai gandarījums dvēselei, bet tas arīdzan palīdz samazināt stresa līmeni un izdzīvot un īstenot savus sapņus. Kā vēsta www.lhj.com, veselīgs egoisms ir būtisks pilnvērtīgas dzīves komponents. Veselīgs egoisms ir domāšanas veids un rīcība, kura ietver sevis kā personības apzināšanos un atzinīgu novērtēšanu, apzinoties savas vēlmes un vajadzības un īstenojot tās. Daudzi psihologi atzīmē, ka veselīga egoisma īstenošana atbrīvo cilvēka garīgo un spēju potenciālu.
Dusmas bojā plaušu veselību
Kā vēsta www.mercola.com, 8 gadus ilgi pētījumi, aptverot 670 vīriešus vecumā no 45-86 gadiem, atklāj, ka dusmas un naids var paātrināt plaušu darbības pazemināšanos straujāk, nekā tas notiek dabiski novecojot. Vīriešiem, kuriem bija augstāks ieilgušu dusmu līmenis pētījuma sākumā, atklāja vājāku plaušu darbību pētījuma beigās. Zinātnieki sadalīja dusmas pēc intensitātes līmeņiem, un plaušu veselība un spēks tika testēti trīs reizes pētījuma gaitā. Pat citi plaušu veselību ietekmējoši faktori, piemēram, smēķēšana, tik ļoti neietekmēja plaušu funkcionēšanu kā dusmas un naids.
Kas ir psoriāze?
Psoriāze ir hroniska ādas slimība, kas izraisa zvīņainu plēkšņu veidošanos un iekaisumu. Ādas šūnu atjaunošanās process ilgst aptuveni mēnesi. Psoriāzes gadījumā tas var notikt dažu dienu laikā, tādēļ, ka šūnas aug pārāk ātri un uzkrājas ādas virsējā slānī.
Par antidepresantiem
Antidepresantu lietošana paaugstina suicīdu (pašnāvības un to mēģinājumu) risku bērnu un pusaudžu vidū. Kā vēsta ivillage.com, pētījumi, kas apver 5500 pieaugušo un bērnu, pierāda, ka antidepresantu lietošana paaugstina suicīdu risku bērnu un pusaudžu vidū.
Visizplatītākā ādas saslimšana - akne
Ikviens cilvēks saskaras ar tādām parādībām kā pumpas-uz sejas, uz muguras vai kur citur. Ja vienā gadījumā pumpa, kas uzmetusies pirms kāda svarīga pasākuma uz degungala vai kur citur, liekas kā liela katastrofa, tad, ko darīt tiem, kurus nomoka smagas formas akne? Tomēr gan vieglākā, gan smagākā formā akne ir ļoti apgrūtinošas un traucējošas tās īpašniekam/cei, un ikviens, jo īpaši daiļā dzimuma pārstāves, kurām ir šī ādas problēma, jūtas nepārliecināti un bezpalīdzīgi, cenšoties apkarot šo nepatīkamo parādību gan ar kosmētisku, gan medikamentu palīdzību. Smagākos gadījumos noteikti jākonsultējas ar dermatologu.
Stress un ēšana
Mēs dzīvojam stresa pilnā apkārtējā vidē, un nereti kā veids, lai nomierinātu sevi, ir pārmērīga ēšana. Yahoo.com iesaka sekojošus jautājumus kā veidu, lai noskaidrotu, vai ar stresu cīnāties ēdot.
Dažas idejas šīs nedēļas nogales izklaidei...
Stinga mūzikas cienītājus aicinām nepalaist garām lielisko iespēju sestdien 29.jūlijā apmeklēt pasaulslavenā mūziķa koncertu Arēnā Rīga. Biļešu cenas no 15 līdz 35 LVL.
Piena sēnīte - kāpēc tā mēdz piemeklēt.....
Iespējams katra sieviete saskārusies kaut reizi mūžā ar piena sēnīti. Kā rīkoties, kā labāk sev palīdzēt, novēršot iespējamos cēloņus, jautājām ginekoloģei Zanei Vītiņai, klīnika EGV.
Smēķēšana - ko iegūstam, ko ...
Tabaku izgudroja jau ilgi pirms mūsu ēras. Tajā brīdī tās atklājējam nebija ne jausmas par to, cik tā ir kaitīga un ka gadu un gadsimtu gaitā smēķētāju skaits pieaugs tik strauji, ka tā kļūs par starptautisku veselības problēmu un nāves izraisītāju.
Labam miegam nepieciešamais
Tiek runāts, ka cilvēks noguļ trešdaļu savas dzīves. Miega stāvoklī mūsu ķermenis atpūšas un iekšējie orgāni palēnina savu darbību, vienīgi elpošanas sistēmas darbība paliek nemainīga. Miega kvalitāte un ilgums ietekmē cilvēka garīgo un fizisko veselību, tas ir tikpat svarīgs kā pilnvērtīgs uzturs, ūdens un svaigs gaiss.
Augļi un ogas vitamīnu avots
Augļi un ogas mūsu organismam sniedz daudz nepieciešamo vitamīnu un minerālvielu, lai organisms varētu normāli fiziski un līdz ar to sociāli funkcionēt. Piemēram, vitamīns B2, citādi zināms kā riboflavīns, piedalās hemoglobīna sintēzē, piedalās dzelzs metabolismā- sarkano asinsķermenīšu tapšanas procesā.
Saistība starp diabētu un aptaukošanos
Cukura diabēts ir kļuvis par vienu no tā saucamajām „dzīvesveida” slimībām, Latvijā ar to slimo aptuveni 1,5 % valsts iedzīvotāju, taču pietiekami liels ir arī to cilvēku skaits, kuriem šī slimība nav diagnosticēta, līdz ar to var uzskatīt, ka patiesais slimo cilvēku skaits ir vēl lielāks. Cukura diabēts ir nopietna saslimšana, kas būtiski var ietekmēt dažādu orgānu un to sistēmu darbību un vielmaiņas procesus, ja netiek veikta nepieciešamā ārstēšana. Cukura diabēta attīstību ietekmē vairāki faktori, bet viens no iemesliem, kas slimības gaitu pasliktina un padara sarežģītāku ārstēšanās gaitu, ir aptaukošanās.
Arī troksnis rada apkārtējās vides piesārņojumu
Apkārtējo pasauli mēs uztveram ar maņu palīdzību, tās mums palīdz orientēties dažādās dzīves situācijās, nosūtot signālus uz smadzenēm, kurās sarežģītu norišu rezultātā tiek pieņemts lēmums par veicamajām darbībām, lai piemērotos radušajai situācijai. Ausis ir cilvēka dzirdes orgāns, ar tām tiek uztvertas dažādas skaņas un trokšņi, taču arī dažādi trokšņi var ietekmēt veselību, bet klusums bieži palīdz sakārtot domas un atrast labāko problēmu risinājumu.
Infekcija, kas mājo vēderā
Baktērijas ir vienas no sīkākajām dzīvajām būtnēm, tās ir ļoti nepieciešamas mums, bet var būt arī kaitīgas, jo infekciju slimību izraisītājas bieži vien ir tieši baktērijas, kuras pēc nonākšanas cilvēka organismā sāk savu attīstību un pakāpeniski rada audu un orgānu bojājumus, līdz tie kļūst tik plaši un smagi, ka sāk izpausties infekcijas simptomi. Vienas no nesenāk atklātajām un izpētītajām baktērijām ir Helicobacter pylori, kuru saista ar bojājumu radīšanu gremošanas sistēmai.
Vienaldzība pret savu veselību - bumba ar laika degli
Sievietes pret savu veselību parasti izturas piesardzīgi, taču vīrieši šajā ziņā bieži vien grēko, izturoties vienaldzīgi. Un tikai tad, kad jau sāk izpausties kādi veselības traucējumi, tiek atskārsts, ka, iespējams, no tiem varēja vienkārši izvairīties, pasaudzējot sevi. Sirds-asinsvadu slimības ir biežāk sastopamās šodienas civilizācijas problēmas, turklāt vīriešiem tās ir sastopamas biežāk nekā vīriešiem, ko tad stiprā dzimuma pārstāvjiem vajadzētu darīt, lai šajā ziņā sievietes nebūtu pārākas.
Mokošie karstuma viļņi sievietēm
Sievietei, tāpat kā vīrietim, savas dzīves laikā nākas pārdzīvot dažādus dzīves posmus, kur laikā notiek dažādas pārmaiņas organismā, kas spēj ietekmēt vispārējo pašsajūtu. Viens no svarīgākajiem sievietes dzīves posmiem ir menopauzes iestāšanās, kad notiek pietiekami krasas izmaiņas dzīvē, tādēļ svarīga ir pašas sievietes attieksme pret šo notikumu, kad novērojami daudzi līdz šim nepieredzēti simptomi, tai skaitā arī karstuma viļņi.
Lai salds miedziņš topošajai māmiņai
Bērniņa gaidīšanas laiks parasti ir viens no brīnišķīgākajiem sievietes dzīves posmiem, jo dzīvei lielajā pasaulē tiek ienesta jauna dzīvībiņa, tomēr bieži vien grūtniecība sagādā arī grūtības pašai sievietei. Nemierīgs naktsmiers pēc bērniņa nākšanas pasaulē ir īpatnība, ar kuru ir jārēķinās jaunajiem vecākiem, tomēr bieži vien ar gulēšanas problēmām nākas saskarties arī vēl pirms bērniņa piedzimšanas.
Otra „modernā” slimība – bulīmija
Par vienu no šodienas „modes pasaules” izraisītajām slimībām – anoreksiju, jau jums esam stāstījuši, tāpēc kārta pienākusi otrai – bulīmijai. Bieži vien šīs slimības savstarpēji mijas, taču šo slimnieku mērķis ir viens – panākt pēc iespējas lielāku svara samazināšanos. Arī abu slimību cēloņi ir vienādi, par tiem variet lasīt zemāk esošajā saistītajā rakstā par anoreksiju.
Ēteriskās eļļas ietekmē ne tikai pašsajūtu, bet arī veselību
Oža ir viena no piecām maņām, ar kuras palīdzību mēs uztveram dažādus aromātus – gan jaukus un tīkamus, gan arī nepatīkamos, turklāt lielākā daļa no tiem spēj pietiekami spēcīgi ietekmēt cilvēka pašsajūtu, tieši tas ir arī aromterapijas pamatā, jo ārstēšana notiek ar viegli gaistošām un spēcīgi smaržojošām augu ēteriskajām eļļām. Par aromterpiju kā tādu mēs jau esam jums stāstījuši, šoreiz pievērsīsimies atsevišķām ēteriskajām eļļām – kā tās pareizi izmantot, kādu iedarbību tās nodrošina un kādi piesardzības pasākumi būtu jāievēro?
Sniedzoties pēc veselības
Mūsu dzīvi pavada dažādi ikdienas ieradumi, jau esošajiem pievienojas arvien jauni, no dažiem cenšamies atradināties, apzinoties, ka tie nelabvēlīgi ietekmē veselību un pašsajūtu un apgrūtina dzīvi. Taču ļoti bieži notiek tā, ka pat saprotot cik nevēlamu ietekmi uz veselību var atstāt dažādi netikumi, tomēr no tiem cilvēks necenšas atradināties, jo pagaidām vēl nekādas nelabvēlīgās ietekmes sekas vēl nav jūtamas, turklāt tas prasa gribasspēku un pacietību, bet ikdienas steigā šīs īpašības dažkārt mums pietrūkst. Ko vajadzētu ievērot un no kā izvairīties, lai veselība mums sagādātu pēc iespējas mazākas raizes.
Žeņšeņs nervu sistēmas tonizēšanai
Ziemas drūmais, tumšais laiks cilvēku nomāc, spēka rezerves tiek izsmeltas, taču līdz pavasarim vēl ir nedaudz jāpagaida, kad sirdīs atkal ielīs gaisma, uzlabosies garastāvoklis un sajutīsim jaunu enerģijas un spēka vilni. Lai nogurums mūs neuzveiktu un lai ikdienā justos možāki un darbotiesspējīgāki, palīgā var ņemt dabas līdzekļus. Viens no tādiem ir žeņšeņs, kura ārstnieciskās īpašības ir bijušas novērtētas pat senatnē, dažkārt gan arī pārvērtētas, uzskatot, ka tas spēj dziedēt jebkuru slimību.
Kas ir dispepsija?
Gremošanas traucējumi var būt ļoti nepatīkami, dažkārt tie ietekmē ne tikai veselību un pašsajūtu, bet arī būtiski traucē darboties un pildīt ikdienas pienākumus. Gremošanas traucējumiem var būt ļoti atšķirīgi iemesli, dažkārt pat nav īsti izskaidrojams, kas ir to cēlonis un izraisītājs, to mēdz dēvēt par funkcionālu dispepsiju, kas tā īsti ir par saslimšanu?
Sāpīga kaite mutes dobumā
Gremošanas process ir sarežģītu norišu kopums, kurš sākas mutes dobumā. Tajā tāpat kā praktiski visā pārējā gremošanas traktā atrodas daudz mikroorganismu, taču ne jau tikai baktērijas un citi mikrobi ir dažādu mutes dobuma problēmu cēlonis, lai gan iekaisumu izraisītāji ir tieši tie. Ļoti nepatīkama un sāpīga saslimšana ir mutes dobuma čūliņas, kas it kā ir ļoti nelielas, tomēr ievērojami spēj apgrūtināt ēšanu, garšas izbaudīšanu un pat rīšanu.
Kā uzturs ietekmē pašsajūtu?
Ikdienas steigā mēs bieži vien neaizdomājamies par savu uzturu un pārtikas produktiem, ko lietojam, taču, lai organisms iegūtu enerģiju un visi procesi organismā noritētu normāli, ir nepieciešamas visdažādākās barības vielas, turklāt svarīga ir ne tikai to daudzveidība, bet arī savstarpējās attiecības – uzturam ir jābūt sabalansētam. Ja uzturs nenodrošina organisma prasības pēc barības vielām, tad var rasties dažādi veselības traucējumi, arī nogurums, kuru mēs visbiežāk saistām ar pārslodzi, nepietiekamu atpūtu, bet arī ēdienkartes īpatnības var veicināt noguruma rašanos.
Galvassāpes – mīti un patiesība par tām
Jebkuras sāpes ir simptoms, ka kaut kas mūsu organismā nav gluži tā, kā tam vajadzētu būt, tādēļ bez ievērības gluži tās atstāt nevajadzētu. Vienas no nepatīkamākajām sāpēm ir galvassāpes, kuras savas dzīves laikā ir pieredzējis ikviens un kurām var būt neskaitāmi iemesli. Taču neatkarīgi no iemesla tās pamatīgi spēj ietekmēt pašsajūtu un darbaspējas. Ko un cik daudz mēs zinām par galvassāpēm?
Sviedru lāses uz ādas virsmas
Lai mūsu pašsajūta būtu lieliska un sevi neliktu manīt kādi veselības traucējumi, tad organismam ir jāatrodas pastāvīgā līdzsvara stāvokli, lai tas tiktu saglabāts liela nozīme ir ķermenī esošajam ūdens daudzumam, kas piedalās arī termoregulācijas procesos. Cilvēka ķermeņa virsmā atrodas ļoti daudz sviedru dziedzeru, to nosaukums jau parāda galveno funkciju – sviedru (ūdens, sāļu un citu nevajadzīgu vielu) izvadīšana. Tomēr katrs no mums ir atšķirīgs, un arī svīšana nav vienādi izteikta visiem cilvēkiem.
Kad organisma imūnsistēma sauc pēc palīdzības
Organisma pretošanās spējas dažādām infekcijas slimībām ir atkarīgas no tā, cik spēcīga ir imūnā sistēma. Tā nepārtraukti cīnās ar dažādām organismam svešām vielām, tās cenšoties neitralizēt, lai neradītu kādus veselības traucējumus. Ja imūnsistēma ir novājināta, tad slimības spēj izraisīt pat tādi mikroorganismi, kuri cilvēka ķermenī atrodas visu laiku, tomēr imūnā sistēma ar tiem vairs nespēj cīnīties un attīstās slimība, tieši tā rodas arī aukstumpumpas.
Galvassāpes var novērst arī bez medikamentiem
Galvassāpes ir viena no nepatīkamākajām problēmām, ar kuru var nākties saskarties ikvienam no mums, tās traucē veikt ikdienas pienākumus, samazinās darbaspējas un izteikti pasliktinās pašsajūta. Ja tomēr galva ir sākusi sāpēt, tad mēs vēlamies, lai šīs sāpes ātrāk pāriet, bet ne vienmēr pa rokai būs pretsāpju līdzeklis, patiesībā tas arī, iespējams, nemaz nav vajadzīgs, bet kā savādāk cīnīties ar šo nepatīkamo simptomu?
Dabas spēks pret paaugstinātu asinsspiedienu
Cilvēka organisms ir unikāls un vienreizējs veidojums, tas mēģina pielāgoties dažādām dzīves situācijām un notikumiem tajā. Pielāgojoties fiziskajai slodzei, normāla organisma reakcija ir asinsspiediena paaugstināšanās, bet pēc tam tas atkal atgriežas normālā līmenī, bet dažkārt tomēr arī, cilvēkam atrodoties miera stāvoklī, asinsspiediens mēdz būt paaugstināts. Palīdziet savam organismam saglabāt normālu asinsspiedienu.
Slimības, kuras simptomi aicina nekavējoties doties pie ārsta
Lai arī urīnceļu infekcijas ir diezgan bieži sastopama saslimšana, īpaši sievietēm, tomēr tās ļoti apgrūtina cilvēka ikdienas dzīvi, jo to simptomi ierobežo cilvēka darbaspējas un pasliktina vispārējo pašsajūtu. Tieši nepatīkamie slimības simptomi ir tie, kuri pēc iespējas ātrāk liek meklēt ārsta palīdzību.
Arī smiešanās var būt zāles?
Ikdienas rūpes un smagums izraisa rutīnu un nogurumu, cilvēks sāk zaudēt dzīvesprieku, ikdiena kļūst arvien pelēkāka, pat skaistie brīži paslīd garām nepamanīti. Zaudējot iekšējo piepildījumu, bieži vien pasliktinās arī veselība, arvien biežāk par sevi sāk atgādināt dažādas nepatīkamas kaites un slimības, bet vai dzīvesprieks un optimisms var palīdzēt uzlabot veselību?
Divdaivu ginka preparāti - vērtīgi cilvēka veselībai
Pie mums ir atnākusi ziema ar baltiem sniega palagiem un arī ar aukstumu un salu. Lai arī ziemas prieku baudīšana ir neatņemama daudzu cilvēku dzīves sastāvdaļa, tomēr ļoti daudziem vārds „ziema” vien jau uzdzen drebuļus, jo aukstā laikā viņi nespēj justies labi tieši salšanas dēļ – it īpaši salst plaukstas, pēdas, seja un deguns. Lai no tā izvairītos noderīgi var būt arī divdaivu ginka (Ginkgo biloba) preparāti. Kas ir šis augs un kāda labvēlīga ietekme uz mūsu organismu tam piemīt?
Atslābināšanās – ceļš uz mērķu sasniegšanu
Šis laiks ir tik savāds – Ziemassvētku pārdomu laikā daudziem no mums dzimts jaunas domas un cerības, ko centīsimies īstenot nākamajā gadā vai vēl pat ilgākā laika posmā. Arī no satraukumiem un dažādiem pārdzīvojumiem neiztikt, tie ietekmē mūsu dzīvi, kā arī liek darboties un rīkoties, meklēt risinājumus, lai mēs ikviens varētu piepildīt savus sapņus un īstenot mērķus. Kā pārvarēt stresu, lai tas netraucētu sasniegt kārotos mērķus.
Palīdziet darboties savai gremošanai sistēmai
Dažādas hroniskās slimības ietekmē mūsu dzīvesveidu, tās dažkārt pat ierobežo cilvēku. Viens no izplatītākajiem slimību simptomiem ir gremošanas traucējumi, kuriem var būt ļoti atšķirīgi iemesli. Tomēr nepatīkamā sajūta vēdera apvidū, kam var pievienoties arī citi simptomi (slikta dūša, vemšana, atšķirīgas intensitātes un lokalizācijas vēdersāpes, caureja vai aizcietējumi, gāzu uzkrāšanās u.c.), kas neļauj cilvēkam labi justies un brīvi veikt ikdienas darbus.
Mūsu veselībai ir nepieciešamas arī baktērijas
Cilvēka gremošanas trakts veic ļoti nozīmīgas funkcijas mūsu organismā, tā darbības traucējumi mēdz izpausties ar dažādiem nepatīkamiem simptomiem – nepatīkamu sajūtu vēdera apvidū, vēdera sāpēm, caureju vai aizcietējumu u.c. Lai regulētu gremošanas orgānu darbību, bieži tiek ieteikts lietot tā saucamos probiotiskos līdzekļus, kas tie tādi ir un ko tie labu dod mūsu veselībai?
Vai saldumi var mazināt uztraukumus un stresu?
Dzīvi daudz interesantāku un aizraujošāku padara dažādi notikumi, piedzīvojot un pārvarot likteņa šķēršļus un pagriezienus, iegūstam arvien kādu jaunu pieredzi, kas bagātina mūs kā personības. Taču dažkārt tomēr slodze mēdz būt pārāk liela un pat šķietami nepārvarama, radot garīgu izsīkumu. Šādos brīžos it kā nevilšus vēlamies sevi palutināt.
Sieviete un viņas organisma fizioloģiskās īpatnības
Sievietes ir īpašas, un viņām mēdz būt īpašas problēmas, ar kurām nesaskaras vīrieši tiešā veidā, bet viņiem un citiem apkārtējiem cilvēkiem, iespējams, nākas izjust to kādā netiešā veidā, atkarībā no sievietes uzvedības un rīcības. Viens no šādiem faktoriem, kas var ietekmēt sievietes pašsajūtu, ir menstruācijas, kuru laikā dažas sievietes var just spēcīgas sāpes, kā palīdzēt pārvarēt tās?
Smēķēšanas kaitīguma apzināšanās - ceļš uz pozitīvu iznākumu
Smēķēšana ir atkarība – šī fakta apzināšanās ir svarīga, lai smēķēšanas atmešana vainagotos ar panākumiem. Cilvēkam ir jāapzinās, ka nekad nav par vēlu pārtraukt smēķēšanu, pat ja tas ir darīts jau ļoti ilgstoši. Kā organismu ietekmē smēķēšana? Kādu labumu iegūst veselība pēc smēķēšanas pārtraukšanas? Kā pārvarēt vēlmi atkal uzsmēķēt?
Matu baltais "sniegs" - blaugznas
Skaisti mati noteikti ir galvas rota, bet tās izskatu var ietekmēt ļoti dažādi apstākļi. Viena no nepatīkamākajām problēmām ir blaugznas, tās var būt pat tik ļoti izteiktas, ka nav iespējams uzvilkt tumšas krāsas apģērbu, jo tas tūlīt apbirst ar šīm mazajām plānajām ādas daļiņām – blaugznām. Kādi ir blaugznu cēloņi, un kā cīnīties ar tām?
Rūpēsimies par pēdām un nepieļausim amputāciju
Diabētiskā pēda ir arī nozīmīga ekonomikas problēma. Amputācija nozīmē ļoti lielus izdevumus par ilgstošu atrašanos stacionārā, rehabilitāciju, aprūpi mājās un sociālās palīdzību.
Neļaujiet galvassāpēm ietekmēt savu ikdienas dzīvi
Lai ikdienas darbi ritētu raiti, svarīga ir mūsu pašsajūta un veselības stāvoklis. Viens no simptomiem, kas ikdienas darbu veikšanu padara grūtāku un neļauj pilnvērtīgi strādāt un atpūsties, ir galvassāpes. Tām iespējami dažādi iemesli, bet dažkārt tās rodas it kā pašas no sevis bez skaidri nosakāma cēloņa un iemesla. Kā palīdzēt sev, ja galvassāpes neļauj dzīvot pilnvērtīgi?
Vai stresu var pārvarēt saviem spēkiem?
Mūsdienās stress vairumam cilvēku ir ikdienas dzīves sastāvdaļa, tas var būt saistīts ar darbu, ar finansiālu vai cita veida spriedzi un uztraukumiem un rada draudus veselībai. Stresu iespējams mazināt, prasmīgi rīkojoties un pielāgojoties tā izraisītājiem. Taču dzīves situācijas ir ļoti dažādas un katrs no mums ir atšķirīgs, tādēļ arī nav vienotas un kopīgas receptes, kā to pārvarēt, bet turpinājumā sekojošie ieteikumi varētu jums palīdzēt.
Mūsdienu radītie priekšstati par ādas kopšanu
Cilvēka vēlme izskatīties labi ir ļoti dabiska un pat apsveicama, tā gājusi līdz cilvēces attīstībai un progresam. Ādas kopšanā šodien ir iespējams izmantot visdažādākās procedūras un līdzekļus, ar kuru palīdzību ādu var padarīt skaistāku, maigāku, gludāku, tvirtāku un veselīgāku. Lielais piedāvājumu klāsts un apjomīgā informācija zināmā mērā ietekmē mūsu domāšanu, radot kādus priekšstatus, bet bieži vien tie var izrādīties nepatiesi. Kādi tad ir mūsdienu radītie nepareizie uzskati par ādu un tās ādas kopšanu?
Kā rast risinājumus grūtām dzīves situācijām?
Ikdienas dzīvē gan darbā, gan mājās bieži nākas saskarties ar dažādām stresu izraisošām situācijām. Patiesībā stress ir ļoti dabiska un svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa, jo bez tā taču dzīve nebūtu interesanta, tā pat vispār nebūtu normāla, notikumiem bagāta dzīve. Tikai svarīgs ir apjaust un saprast vai stresa mūsu dzīvē nav par daudz, vai tas nekaitē mūsu pašu veselībai?
Fiziskās un garīgās veselības mijiedarbība
Šodienas steidzīgā, strespilnā dzīve, pārslodze darbā un mājās, nogurums, novājinātā imunitāte un piesārņotā apkārtējā vide cilvēku ir padarījusi savādāku, nekā, iespējams, mēs paši būtu vēlējušies būt. Tomēr daudzi (vai pat visi) no šiem faktoriem ir ienākuši mūsu ikdienas dzīvē un tiek pieņemti kā tās sastāvdaļas, taču organisms nav nocietināts cietoksnis – daudzi faktori var nodarīt kaitējumu emocionālajai, garīgajai un vispārējai veselībai.
Sausa, niezoša āda
Tādas pazīmes uz sava ķermeņa var ievērot daudzi mūsdienu cilvēki – ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Nav arī vecuma ierobežojuma, kad tās parādās – gan jauni, gan gados vecāki cilvēki var saskarties ar šādu problēmu, jo mēs visi esam pakļauti to apstākļu iedarbībai, kas izsauc ādas sausumu, smagākos gadījumos pat niezi. Kā pareizi cīnīties ar šādu problēmu, lai sausa, ne īpaši glīta āda nebūtu problēma, par kuru uztraukties.
Kā rūpēties par savu veselību ikdienas steigā?
Jau kopš seniem laikiem cilvēku prātos fiziskā aktivitāte ir bijusi saistīta ar veselību. Šodien šī saistība ir pierādīta jau zinātniski, par to pārliecināmies arī mēs paši, novērojot, ka fiziski aktīvi cilvēki nodzīvo garāku mūžu, viņus daudz mazāk skar sirds slimības, diabēts vai audzēji.
Kāpēc grūtniecības laikā sievietes jūtas sagurušas?
Grūtniecība ir laiks, kuru topošajai māmiņai vajadzētu izbaudīt, kad justies labi un ērti. Taču tā kā šis laiks nāk kopā ar dažādām pārmaiņām, tad nākas mainīt savu ierasto dienas ritmu un paradumus. Bieži vien problēmas grūtniecības laikā saistās ar gulēšanu un nogurumu.
Kā saglabāt lielisku ādu?
Ikviens no mums vēlas, lai āda izskatās jauna un skaista! Diemžēl pat visdārgākie krēmi ar visdažādākajām labajām īpašībām, kuras tiem piedēvē ražotāji, nespēj laiku pagriezt atpakaļ un padarīt cilvēku jaunāku. Bet nevajag krist izmisumā, jo, veltot nedaudz laika un ņemot vērā dažus ādas kopšanas pamatprincipus, iespējams ādu saglabāt veselīgu un tvirtu ilgāk.
Cik daudz miega mums nepieciešams?
Visiem zināms, ka ir cilvēki, kuri labāk jūtas rīta pusē un tādi, kuri ir moži un spirgti vakarā. Pastāv atšķirība starp tiem, kuri ceļas agri un metas iekšā ikdienas aktivitātēs (cīruļi) un tiem, kuru atmošanās process ir ilgstošs, lai spētu uzsākt ikdienas gaitas (pūces).
Kas ir antioksidanti un kur tos atrast?
Organismā notiek dabiski procesi, kuru rezultātā veidojas ķīmiskas vielas, kuras sauc par brīvajiem radikāļiem, kuri izraisa neatgriezeniskus šūnu bojājumus (to oksidāciju). Organismam tiek padarīts ļoti jutīgs pret priekšlaicīgu novecošanos, audzējiem, kardiovaskulārām saslimšanām un dažādām deģenaratīvām saslimšanām (piem., artrīts).
Ēd veselīgi un cīnies ar stresu
Stress ir pavada daudzas dzīves situācijas. Tomēr tā ietekmi uz dzīvi var samazināt, ēdot sabalansētu uzturu. Uztura speciālisti kopā ar zinātniekiem pēta, kā pārtika, kas tiek lietota uzturā, ietekmē cilvēka iekšējos ķīmiskos procesus. Ir zināms, ka stresa hormoni, piemēram, kortizols „atņem” organismam vitamīnus.
Stress un diabēts
Droši vien ikviens diabēta pacients ir dzirdējis, ka stress paaugstina glikozes līmeni asinīs. Tomēr ikdienas dzīvē ne vienmēr viss ir tik vienkārši …
Diabēta pacienta līdzcilvēkiem - par dusmām hipoglikēmijas laikā
Hipoglikēmijas laikā diabēta pacients bieži izjūt dusmas. Dusmu cēlonis ir t.s. “stresa hormoni” (piemēram, adrenalīns), kas hipoglikēmijas laikā izdalās asinīs. Šie hormoni palīdz glikozes līmenim asinīs atkal paaugstināties, tomēr hormonu izraisītās stresa un agresivitātes vai dusmu sajūtas ļoti traucē diabēta pacientam adekvāti reaģēt uz notikumiem.
ActaVit antioksidanti
Antioksidanti aizsargā organisma šūnas no kaitīgās brīvo radikāļu ietekmes. Brīvie radikāļi ir aktīvi savienojumi, kas rodas organismā bioķīmisko procesu rezultātā. Tie reaģē organismā ar olbaltumvielām un lipīdiem, līdz ar to radot šūnā bojājumus. Organismam piemīt pašaizsardzības mehānismi.

© iAptieka, 2018. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: