Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
Sāpīgā stiepšanās garumā
2006. gada 15. februāris
Kategorija: Slimības un stāvokļi > Kauli un locītavas
Ikvienam cilvēka bērnība un pusaudžu gadi ir interesants dažādu pārmaiņu laiks, it īpaši aizraujoši to novērot no malas, kad skaidri redzams, kādas pārvērtības ir notikušas. Ārēji par attīstību bieži vien visvairāk liecina bērna izstiepšanās garumā, visintensīvāk tas parasti notiek, sākoties pusaudžu vecumam. Taču augšana pašam bērnam var būt sāpes rados process, jo gandrīz ikviens, kas ir pārdzīvojis šo dzīves posmu, ir saskāries ar nepatīkamām muskuļu sāpēm.

Vēl joprojām nav skaidri izpētīts, kāpēc augšanas periodā bērni jūt sāpes, kas tās izraisa? Tomēr ar muskuļu un kaulu sāpēm nākas saskarties apmēram pusei bērnu, kad tās pirmo reizi novērojamas aptuveni 4-5 gadu vecumā, bet pēc tam atkārtojas, sasniedzot otro gadu desmitu. Sāpes visbiezāk ir pulsējošas un velkošas, un tās mazinās pēc vieglas masāžas.

Sāpes un nepatīkamās sajūtas ir raksturīgākas pēc fiziski aktīvi pavadītas dienas, kad ir gan skriets, gan lekts, gan veiktas vēl kādas fiziskās nodarbības. Tās vairāk lokalizējas tieši muskuļu nevis locītavu apvidū, it īpaši augšstilbu un ikru muskuļos, turklāt nekādas citas pazīmes visbiežāk nav novērojamas, kas liecinātu par kādu nopietnu veselības problēmu. Sāpes vairāk vērojamas pēcpusdienā un vakarpusē, taču dažkārt tās var pat traucēt iemigt un izraisīt citus gulēšanas traucējumus. Sāpju stiprums katram bērnam ir atšķirīgs, tas atkarīgs no paša bērna sāpju sliekšņa, atšķirīgs ir arī sāpju biežums, parasti tās neatkārtojas vairākas dienas pēc kārtas, bet cik ātri parādās, tik ātri arī izzūd.

Muskuļa sāpju iemeslu var mēģināt noteikt ar pieskārienu palīdzību, ja pieskaršanās sāpīgajam apvidum un tā aiztikšana izraisa nepatīkamas sajūtas, sāpes pieaug, tad to cēlonis varētu būt arī būtisks, taču, ja masāža sāpes mazina un sniedz patīkamu atvieglojumu, tad tās parasti ir intensīvas augšanas rezultātā radušās sāpes. Ja sāpes ir spēcīgas un ievērojami traucē veikt dažādas ikdienas darbības, tad sāpju cēloņa noskaidrošanas nolūkā ir jādodas pie ārsta, lai izslēgtu kādu nopietnu saslimšanu, šī iemesla dēļ speciālists var nozīmēt veikt dažādus papildus izmeklējumus, taču augšanas izraisītu sāpju gadījumā nekāds īpašs sāpju cēlonis netiek noteikts.

Lai atvieglotu sāpes bērnam, kad tās kļuvušas par būtisku traucēkli, ieteicams veikt nelielu sāpju skartā apvidus masāžu, tai var izmantot kādu neitrālu ķermeņa kopšanas eļļu, noderīga var būt arī arnikas masāžas eļļa, jo tai piemīt sildoša iedarbība, kas arī palīdz mazināt sāpes. Sildīšanu var veikt arī citā veidā, piemēram, pielikt pie sāpīgā apvidus termoforu vai kādu elektrisko sildierīci, kas paredzēta ķermeņa sildīšanai. Var mēģināt pastiept sāpīgā apvidus muskuļus, taču tas jādara piesardzīgi. No pretsāpju līdzekļu lietošanas gan vajadzētu izvairīties, jo nekādu būtisku atvieglojumu tie šādā situācijā nesniedz. Turklāt ņemtie vērā, ka bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, nekādā gadījumā nedrīkst dot aspirīnu, jo tas var izraisīt dzīvību apdraudošu stāvokli.

Ja bez muskuļu sāpēm ir novērojamas vēl kādas citas neizskaidrojamas pazīmes, piemēram, uztūkušas, apsārtušas locītavas, drudzis, izsitumi, apetītes pavājināšanās, nogurums, vājums vai sāpes ir tik spēcīgas, kā nākas klibot, tad tās vis nebūs augšanas izraisītas muskuļu sāpes, tādēļ šādā gadījumā noteikti ir jāmeklē ārsta palīdzība.

Augšanas sāpes, iespējams, bērnam ir vieglāk pārvarēt un paciest tādēļ, ka bērnu nepārtraukti pavada doma, ka viņš tomēr aug, mēs taču ikviens atceramies, kā bērnībā vēlējāmies ātrāk kļūt pieauguši, un šī doma mierina arī mūsu bērnus.

0 komentāri Vērtējums: Skatīts: 2814
Vārds:
Anonīms
Komentārs:
Lasīt komentārus
Vēl par šo tēmu lasiet:
Kā veidot stiprus kaulus visa mūža garumā
Magnija nozīme labai veselībai - pārspīlēta vai patiesa?
Neredzamie organisma uzbūves elementi
 
Kaulu veselība

Komentētākie raksti

© iAptieka, 2019. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: