Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
Kontaktlēcas un acu veselība
2006. gada 14. augusts
Kategorija: Slimības un stāvokļi > Maņu orgāni
Tiem, kurus māte daba nav apveltījusi ar labu redzi, kā dēļ cilvēkam vajadzīga papildierīce- brilles, nereti labprātāk izvēlas alternatīvu- kontaktlēcas, vizuālā izskata un citu iemeslu dēļ. Tomēr, vai kontaktlēcu neatņemama ikdienas uzturēšanas sastāvdaļa-lēcu šķidrumi ir veselīgi acīm, paliek jautājums.
Kā vēsta www.mercola.com, daži zinātnieki ir noraizējušies, ka daži brendu jeb zīmolu lēcu šķīdumi var būt kaitīgi acs ārējam apvalkam. Pētījumi ir pierādījuši, ka daudzi no šiem šķīdumiem var palielināt acs sausumu un baktērijas radzenes šūnās.
 
Kā vēsta Dr.Mercola, visiem kontaktlēcu valkātājiem būtu jāuzmanās no potenciālā kaitējuma, ko var radīt lēcu šķidrumi. No visām piecām maņām, kas ir katram no mums, cilvēks vismazāk vēlas zaudēt acu gaismu, jo tās ir ne tikai logs uz pasauli, bet arīdzan spēlē lielu lomu svarīgu, dažādu jaunu lietu atklāšanā.
 
Noteiktas taukvielas, kas atrodama zivīs, var palīdzēt aizsargāt un paaugstināt acs tīklenes veselības stāvokli. Šīs vielas tiek koncentrētas acs tīklenē un tiek uzskatītas par īpaši svarīgām makulārās deģenerācijas novēršanā, kas izraisa acu aklumu. Visieteicamākie jūras dzīvnieki lietošanai uzturā acu veselības uzlabošanai ir sīkie jūras vēzīši.
 
Luteīns ir karotenoīds, kas ir atrodams dārzeņos un augļos. Kamēr tiek uzskatīts, ka beta-karotīns un citi karotinoīdi ir svarīgi acu veselības nodrošinātāji, luteīns iespējams ir daudz nozīmīgāks. Tas atrodams lielos, zaļos, lapotos dārzeņos, kurš iedarbojas kā antioksidants, aizsargājot šūnas no brīvo radikāļu radītajiem bojājumiem. Ja Jūsu uzturs ir veselīgs, noteikti luteīnu saņemat vairāk pat nekā nepieciešams. Ja nē, ievērojiet lielu daudzumu luteīna saturošu ēdienu iekļaušanu reizi pa reizei Jūsu ēdienkartē: spināti, brokoļi, Briseles kāposti, kacenkāposti, olas dzeltenums (vairāk gan jēlas olas dzeltenums).
 
Olas dzeltenums arīdzan satur zeksantīnu un citus karotenoīdus tādā pašā daudzumā kā luteīnu. Zeksantīns ir vienlīdz labs acu veselības nodrošinātājs tāpat kā luteīns.
Vasaras periodā nogatavojušās tumšās ogas garšo ne tikai labi, bet arīdzan ir ļoti veselīgas. Mellenes un zilenes ir labi pazīstamas makulārās deģenerācijas (kas izraisa aklumu) novēršanā, un bioflavonoīdi arī citās tumšajās ogās, tajā skaitā mellenēs un dzērvenēs, nostiprina acu kapilārus, kas apgādā ar uzturvielām acu muskuļus un nervus un nodrošina to veselību.
 
Arīdzan svarīgas acu veselības nodrošināšanā ir taukvielas Omega 3, kas atrodamas dažādos ēdienos, piemēram, margarīnā, mīklas ēdienos, tādos ceptos ēdienos kā frī kartupeļi, cepta vista un virtuļi, arī saldie cepumi, smalkmaizītes un krekeri, tomēr ar to lietošanu uzturā nevajadzētu aizrauties kaut vai, piemēram, augstā kaloriju daudzuma dēļ, kas ir īpaši svarīgs faktors tiem cilvēkiem, kas uztraucas par lieko svaru.
0 komentāri Vērtējums: Skatīts: 2849
Vārds:
Anonīms
Komentārs:
Lasīt komentārus
Vēl par šo tēmu lasiet:
Kad sagurst acis...
 
Kaulu veselība

Komentētākie raksti

© iAptieka, 2019. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: