4. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Pretvēža diena, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar ļaundabīgo audzēju ... Lasiet šeit

Lūdzam atbalstīt Eiropas mēroga iniciatīvu, kas atbalsta un veicina veselīgu dzīvesveidu un cilvēka tiesības Lasiet šeit

Vai 14.novembrī Tavā logā iedegsies zilā cerības gaisma? Lasiet šeit

Par antroposofo medicīnu Latvijā Lasiet šeit

Regulāra roku mazgāšana – labākā A hepatīta profilakse Lasiet šeit

SVA epidemiologi norāda, ka pašlaik Latvijā ir novērojama reģionāla gripas izplatība vidēji - mērenā intensitātē un šajā, kā arī nākamajā nedēļā varētu vēl pieaugt gripas izplatība gan teritoriālā, gan saslimstības intensitātes apmērā. Gripas epidēmija reģistrēta arī 16 no 27 Eiropas Savienības valstīm.

Diskusija par ētiku medicīnā Lasiet šeit

41 % Latvijas iedzīvotāju savu brīvo laiku visbiežāk pavada skatoties televizoru, lasot vai kā citādi atpūšoties bez fiziskas piepūles.
Aptauju par iedzīvotāju brīvā laika paradumiem pēc Sabiedrības veselības aģentūras pasūtījuma veicis Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.
Vērojams, ka fiziski aktīvāk savu brīvo laiku pavada jaunieši (78% ), kā arī iedzīvotāji ar augstāku izglītības līmeni (65%).
Kūtrāki nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm ir pensionāri (59,6%). Tikai ceturtā daļa pensionāru savā brīvajā laikā dodas pastaigā, brauc ar divriteni vai piekopj citas vieglas fiziskas nodarbes.
Vīriešiem brīvā laika pavadīšana nedaudz biežāk ir saistīta ar fiziskām aktivitātēm (attiecīgi 59% un 53%)

Pagājušajā nedēļā gripas aktivitāte ir strauji samazinājusies un visās Latvijas monitoringa teritorijās saslimstība ar gripu ir zem epidēmiskā sliekšņa, liecina Sabiedrības veselības aģentūras gripas un citu elpceļu infekcijas slimību monitoringa dati. Lasiet šeit

Agrāk I Pilsētas slimnīca, šobrīd Rīgas 1.slimnīca, rīt ... Lasiet šeit

Folijskābe var palēnināt dzirdes zaudēšanas procesu Lasiet šeit

Vēderdejas – vai tiešām tikai sievietēm tas raisa pozitīvas emocijas? Lasiet šeit

Orgasms paildzina cilvēka mūžu…. Lasiet šeit

Nakts maiņu darbs palielina saslimšanas ar vēzi risku …. Lasiet šeit

Šokolāde – par un pret …. Lasiet šeit

Sarkanvīns sargā no sirds slimībām. Lasiet šeit

Helsinku universitātes zinātnieki ir atklājuši, ka cisteīnu saturošas tabletes un košļājamā gumija var būt kā jauns līdzeklis, kas neļauj veidoties gremošanas trakta vēzim.

Ilga mūža noslēpumi - lasiet šeit, ja tas jums liekas svarīgi …

Patiesība par pienu - lasiet šeit

Amerikāņu zinātnieki ilgu pētījumu gaitā ir atklājuši, ka tiem cilvēki, kas guļ mazāk par 5 stundām diennaktī, ir par vidēji 15% vairāk liekā svara, nekā tiem, kas guļ 7-8 stundas diennaktī. Tādejādi kvalitatīvs miegs ir ne tikai viens no pilnvērtīgas dzīves kvalitātes un labsajūtas aspektiem, bet arīdzan- slaidāka auguma priekšnosacījums.

Gadu no gada Sabiedrības veselības aģentūra dzeramā ūdens auditmonitoringa rezultātā secina, ka 60% gadījumu iedzīvotāji saņem ķīmiskajām normām neatbilstošu dzeramo ūdeni.

Neiropeptīdi var būt izmantojami, lai pagrieztu atpakaļ bioloģisko pulksteni, tā ziņo Medicalnewstoday.com.

Kā ziņo HealthDay News, tad iemesls, kāpēc vecākām sievietēm biežāk dzimst dvīņi, ir hormonu līmeņa svārstības, kuru rezultātā no olnīcām dzemdē nokļūst vairāk nekā tikai viena olšūna, kas pēc tam tiek apaugļotas.

Veselīgs uzturs, fiziskā slodze un atslābināšanās grūtniecības laikā ir trīs būtiskākās dzīvesveida sastāvdaļas, kas palīdzēs sievietēm izvairīties no liekā svara pēcdzemdību periodā, tā ziņo Medicalnewstoday.com.

InteliHealth informē, ka regulāras fiziskās aktivitātes paaugstina emocionālo labsajūtu, un tādā veidā ir iespējams atvieglot depresijas ārstēšanas gaitu.

Medicalnewstoday.com ziņo, ka vīrieši, kas pārkāpuši 50 gadu slieksni, ir daudz apmierinātāki ar savu seksuālo dzīvi nekā 10 un pat 20 gadus jaunāki stiprā dzimuma pārstāvji.

Amerikāņu zinātnieki ir izpētījuši, ka atveseļošanos un normālu zarnu darbību pēc ķirurģiskām operācijām palīdz atjaunot košļājamās gumijas košļāšana, tā ziņo HealthDay News.

Medicalnewstoday.com ziņo, ka smēķētāji, lietojot C vitamīnu, var novērst E vitamīna rezervju izsīkšanu organismā, tādā veidā aizkavējot plaušu šūnu bojājumu attīstību.

Reuters informē, ka publiskās vietās visvairāk baktēriju ir atrodamas uz iepirkumu ratiņu rokturiem, līdz ar to tie ir bīstamāki infekciju avoti pat par sabiedrisko tualešu rokturiem.

Kanādiešu zinātnieki ir izpētījuši, ka cilvēki, kuriem ir suns, parasti veselīgajās pastaigās pavada apmēram divas reizes ilgāku laiku, tā ziņo HealthDayNews.