Veselīgs dzīvesveids
Profilakse
Uzturs
Pašsajūta
Ķermeņa kopšana
Seksuālā veselība
Fiziskā aktivitāte
Kaitīgie ieradumi
Vide un ekoloģija
Jaunumi medicīnā
Tehnoloģijas
Medikamenti
Aktualitātes
Dzīvesstāsti
Aptiekas
Iestādes
Personības
Apdrošināšana
Lasīt rakstus
Pirmā palīdzība
Lasīt rakstus
Pacientu tiesības
Lasīt rakstus
Pasākumi
Lasīt rakstus
Slimības un stāvokļi
Mutes dobums
Āda
Kauli un locītavas
Muskuļi
Nervu sistēma (un smadzenes)
Maņu orgāni
Endokrīnā sistēma
Sirds-asinsvadu sistēma
Elpošanas orgānu sistēma
Gremošanas sistēma
Urīnorgānu sistēma
Dzimumorgānu sistēma
Infekcijas slimības
Iedzimtība
Imunitāte
Dzīves gājums
Diabēta pacienta rokasgrāmata
Kas ir cukura diabēts?
Cukura diabēta ārstēšana
Hipoglikēmija. Smaga cukura diabēta dekompensācija
Cukura diabēta vēlīnās komplikācijas
Akūtas infekciju slimības un citas slimības diabēta pacientiem
Psiholoģiskās problēmas diabēta pacientiem
Diabēta pacients ģimenē un sabiedrībā
Vitamīnu dārzs
Multivitamīni un minerālvielas
Acīm
Cilvēkiem ar diabētu
Matiem, nagiem, ādai
Imunitātei
Sirds un asinsvadu sistēmai
Locītavām un kauliem
Kauliem un zobiem
Nervu sistēmai
Antioksidanti
Grūtniecēm
Bērniem
Doctus diskusijas
   
Ieiet sistēmā
         
Sākums Raksti Medicīnas speciālistiem Kalendāri Medicīnas katalogi Jautājums aptiekāram Doctus Forums Kontakti
 
Neesi vienaldzīgs! Atbalsti arī TU
2010. gada 03. februāris
Kategorija: Pasākumi
Jau tradicionāli 4. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Pretvēža diena, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar ļaundabīgo audzēju. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” izveidojusi unikālu video, aicinot ikvienu nebūt vienaldzīgam un atbalstīt cīņu pret vēzi. Eiropā cīņa pret vēzi ir izvirzīta par vienu no 2010.gada prioritātēm, un viens no vadmotīviem – profilaktiskie pasākumi, kā rezultātā iespējams samazināt risku saslimt ar vēzi pat par 40%.
Sabiedrības aptauja
Biedrība „Dzīvības koks” Pretvēža dienas ietvaros veic sabiedrības aptauju ar mērķi noskaidrot sabiedrības attieksmi pret onkoloģiskajiem pacientiem, informētību par nozares aktuālajiem jautājumiem, kā arī profilaktiskajiem pasākumiem. Tāpēc, ja arī Tu vēlies atbalstīt, aizpildi aptaujas anketu
 
Uzdod sev interesējošos jautājumus
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar „Pacientu Ombudu” šodien aicina ikvienu uzdot sev interesējošos jautājumus par pacientu tiesībām, diagnostikas iespējām, ārstēšanu, rehabilitāciju un citiem aktuāliem jautājumiem, rakstot uz e-pasta adresi dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, uzdodot jautājumus Dzīvības koks forumā interneta vietnē www.dzivibaskoks.lv vai sociālajā tīmeklī Twitter http://twitter.com/Dzivibaskoks, kā arī zvanot pa tālruni 67625339. Uzdot jautājumus un saņemt atbildes visi tiek aicināti no pulksten 10.00 – 17.00.
 
Statistikas dati runā paši par sevi
Statistikas dati par saslimstību ar ļaundabīgo audzēju ir biedējoši – vēzis tiek diagnosticēts katram trešajam eiropietim, savukārt katrs ceturtais no tā mirst. Katru dienu diagnozi „ļaundabīgs audzējs” izdzird aptuveni 6000 eiropiešu, savukārt, 3000 šī diagnozes dēļ mirst.[1] Ļaundabīgie audzēji ir otrs lielākais nāves cēlonis Eiropā pēc sirds un asinsvadu slimībām. Šobrīd visā Eiropā katru gadu vēzi atklāj vairāk kā 3,2 miljoniem cilvēku. Ik gadu vairāk kā 1,7 miljoni cilvēki mirst no ļaundabīgā audzēja. Zinātnieki ir aprēķinājuši, ka, vēža izplatībai palielinoties par 2%, 2020.gadā Eiropā ik gadu ļaundabīgais audzējs tiks konstatēts aptuveni 4,8 miljoniem cilvēku. Šie ir skaitļi, kurus nevar un nedrīkst neņemt vērā. Latvijā ir vairāk kā 60 tūkstoši onkoloģisko pacientu, kas vēlas saņemt kvalitatīvu ārstēšanu un Eiropas pacientam cienīgu veselības aprūpi. Katru gadu no jauna diagnozi „ļaundabīgs audzējs” izdzird vēl aptuveni 10 000 cilvēku. Diemžēl situācija onkoloģijā Latvijā ir viena no bēdīgākajām – vēl joprojām liels skaits ļaundabīgo audzēju tiek atklāts vēlīnās stadijās, kad efektīva ārstēšana vairāk nav iespējama, trūkst jaunākās paaudzes medikamentu, kas ievērojami uzlabotu pacientu pašsajūtu un paildzinātu dzīvildzi, nav rehabilitācijas iespēju. Viena no Latvijas onkoloģisko pacientu prioritātēm ir saņemt tieši tādas pašas ārstēšanas iespējas kā citu Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotāji – savlaicīga diagnostikas, inovatīvi medikamenti un modernākās ārstēšanas tehnoloģijas, rehabilitācijas iespējas. Diemžēl jānorāda, ka Latvija šobrīd atrodas vienā no pēdējām pozīcijām starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, runājot par veselības aprūpi.
 
 
„Dzīvības koks” mērķis – Eiropas līmeņa veselības aprūpe Latvijas pacientiem
Kā viena no šī brīža „Dzīvības koks” prioritātēm ir onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmas ieviešana Latvijā. Ļaundabīgais audzējs, atklāts agrīnā stadijā, ir ārstējams un izārstējams. Tomēr, lai pilnvērtīgi atgrieztos dzīvē, ir garš ceļš ejams – fiziska atbrīvošanās no audzēja ir tikai viena daļa no pilnīgas izārstēšanās. Daudz grūtāka ir emocionālā atgriešanās dzīvē, tāpēc psihosociālā rehabilitācijas ir vitāli nepieciešama.
 
„Dzīvības koks”, kurai piešķirts sabiedriskā labuma statuss, ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. „Dzīvības koks” piedalījies arī IMI (Innovative Medicines Initiative) organizētajos konkursos, īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Šogad „Dzīvības koks” kļuvusi par vienu no Eiropas iniciatīvas „European Partnership for Action Against Cancer” dalībniekiem.
 
Ziedot „Dzīvības kokam” iespējams gan portālā www.ziedot.lv, gan „Dzīvības koks” labdarības interneta portālā www.percunziedo.lv.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”

Liepu aleja 11, Babīte, Babītes novads, Latvija, LV-2101

dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv

www.dzivibaskoks.lv

0 komentāri Vērtējums: Skatīts: 5625
Vārds:
Anonīms
Komentārs:
Lasīt komentārus
Vēl par šo tēmu lasiet:
 
Kaulu veselība

Komentētākie raksti

© iAptieka, 2019. Lapas lietošanas noteikumi. Reklāmas iespējas. Kontakti.
RSS ziņas: Raksti. Īsās ziņas. Wap: iAptieka.
Izstrādātājs: